اخبار مرتبط

علیرضا سهرابیان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قایق های بکارگیری شده در استان گلستان، شامل کاناپولو، کانو خروشان، جیمینی و رفتینگ است که احتمال آسیب دیدگی آنها در برخورد با موانع بسیار کم بوده و از قدرت مانور بالایی نیز برخوردار است.
وی اضافه کرد: این قایق ها توان تردد در کوچه هایی با عرض یک متر و کمتر را دارند و می توانند جایگزین قایق های امداد و نجات هلال احر در این گونه مناطق باشند.
رییس فدراسیون قایقرانی ایران یادآور شد: 2 هفته دیگر رقابت های انتخابی و کسب سهمیه المپیک 2020 آغاز می شود اما ملی پوشان کمک به هموطنان سیل زاده را در اولویت قرار داده و حتی حاضر به خاطر آن حتی از کسب سهمیه حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان نیز بگذرند.
سهرابیان افزود: ورزشکاران قایقرانی، در رشته های شنا، نجات غریق و غواصی آموزش های لازم را دیده اند و می توانند در شرایط بحرانی مانند سیل اخیر خدمات مطلوبی به آسیب دیدگان ارایه کنند.
وی یادآور شد: در مسیرهایی که امکان حضور قایق و نیروهای امداد و نجات هلال احمر وجود ندارد،ملی پوشان قایقرانی کمک های اولیه از قبیل غذا، دارو و پوشاک را بین سیل زدگان توزیع گردید.
3014/3091
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.