اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا؛ این درحالی بوده که با وجود ورود سیلاب از بخش شرقی گمیش تپه همچنان کمتر از نیمی از جمعیت شهر از آن خارج نشده اند.
به گفته برخی اهالی حجم سیلاب‌های در حال حرکت از بخش شرقی شهر گمیش تپه از مسیر معروف به ناردانلی به سوی مرکز شهرستان گمیشان گسترده و قابل توجه است.
حدود 20 فروند قایق موتوری وظیفه انتقال اندک اهالی بومی گمیش تپه به خارج از شهر را برعهده داشته و تعدادی از زنان، بچه ها و کهنسالان شهر در حال خروج از گمیش تپه هستند.
اینک مهمترین کمبود در این بخش اتوبوس و مینی بوس برای انتقال افرادی که با استفاده از قایق از شهر گمیش تپه به حوالی روستای خواجه نفس رسیده اند، است که باتوجه به حضور آنها در مناطق دیگری می بایست به این محل بیایند.
همچنین با همراهی نیروهای دریابانی شهرستان گمیشان تانکرهای حامل شیر دامداران منطقه که در معرض فساد قرار داشت، از نوار مرزی و جاده مرزی راهی شهر اینچه برون در شمال استان گلستان شد.
هر چند تعدادی از اهالی شهر گمیش تپه در جلو فرمانداری تقاضای دریافت اقلامی چون چکمه و اقلام ضروری امداد و نجارت را دارند، اما در مناطق پیرامونی شهر در مسیر ناردانلی و شرق گمیش تپه اقلام توسط نیروهای امدادی به وفور در حال توزیع است.
همچنین با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان گلستان سوخت بین قایقرانان فعال در امر انتقال کالا و شهروندان رایگان و بدون هیچ محدودیتی در حال توزیع است و این روند برای خودروهای امدادی و کمک رسان نیز انجام می شود.
اتوبوس های ارتش نیز در میدان مرکزی شهر گمیش تپه استقرار یافته و نیروهای نظامی، انتظامی و سایر دستگاه‌های امدادی و دولتی در حال کمک رسانی به مردم هستند.
همچنین به وسیله تراکتور و خودروهای موجود در شهرستان گمیشان بین ساکنان باقیمانده شهرک گلستان اقلام زیستی و خوراکی توزیع می شود.
1500 تا دو هزار نفر از جوانان شهرستان گمیشان نیز با استفاده از بیل و کیسه گونی در حال ایجاد مانع برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل شهر گمیش تپه هستند.
به گزارش ایرنا، با گذشت چند روز از وقوع سیل در گلستان؛ روان آبها همچنان آق قلا و گمیشان و روستاهای آنها را در محاصره دارد.
7333/1648/2729
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.