اخبار مرتبط

براساس اعلام روز سه شنبه دادگستری به ایرنا هادی هاشمیان اظهار داشت: صاحبان این قایق ها با ارائه کارت شناسایی در شرایط کنونی می توانند شناورهای خود را تحویل گرفته و به سیل زدگان کمک کنند.
وی همچنین گفت که شنیده شده برخی افراد بیل های مکانیکی اعزامی برای امدادرسانی در منطقه را به زور به مناطق مد نظر خود برده و راه آب های غیرفنی ایجاد کرده که مشکل ساز شده است.
هاشمیان با بیان این که نگرانی مردم از به خطر افتادن زمین های کشاورزی و واحد های مسکونی قابل درک است ،تصریح کرد: با افرادی که با اقدامات غیرفنی خود در امر خدمت رسانی و هدایت و مدیریت سیلاب خلل وارد کنند، برخورد قضایی می شود.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلیمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه به ویژه شهرستان آق قلا را به دلیل حجم فراوان آب دچار سیلاب کرد.
7333/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.