اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حمیدرضا آقاملایی روز سه شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگاران اظهارداشت: همچنین شورا در نخستین نشست کاری مصوب کرد که در راستای خدمت رسانی به سیلزدگان تا سقف 10 میلیارد ریال در حوزه‌های عمرانی و خدماتی اجازه هزینه به شهرداری گرگان داده شود.
وی با قدر دانی از تلاش آتش‌نشانی گرگان در راستای امدادرسانی به مردم سیلزده افزود: تامین تجهیزات امدادی و خدمت‌رسانی، چند دستگاه لودر، کمپرسی، اتوبوس، نیروهای امدادی آتش‌نشانی، قایق، تجهیزات خدمات شهری و نظافت مستمر اسکان موقت حادثه دیدگان بخشی از اقدامات شهرداری گرگان در این سیل بوده است.
به گفته وی، توزیع غذای گرم، سرو چای و اجرای برنامه‌های شاد برای کودکان حادثه دیده در محل اسکان موقت، توزیع حوله و دمپایی از دیگر اقدامات است.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلیمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه به ویژه شهرستان آق قلا را به دلیل حجم فراوان آب دچار سیلاب کرد.
7333/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.