اخبار مرتبط

سردار موسی کمالی بامداد یکشنبه درگفت و با ایرنا در تهران گفت: در راستای فرامین مقام معظم رهبری برای رسیدگی به مناطق سیل زده ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با تسهیل خدمت سربازان مناطق سیل زده تصمیماتی اتخاذ کرد.
وی افزود: بر اساس این تصمیمات، اعزام مشمولان مناطق آق قلا، گمیشان، آزادشهر، بندر ترکمن، سیمرغ و بعضی از روستاهای بابلسر، میان رود، بهشهر، نگاه و سوادکوه شمالی دو ماه به تعویق افتاد.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح افزود: در رابطه با اعزام مشمولان مناطق فوق در روزهای 19 فروردین ماه، اول اردیبهشت ماه و 19 اردیبهشت ماه دوباره تصمیم گیری خواهد شد.
بر اساس اعلام سردار کمالی به تعویق افتادن خدمت سربازان دیگر بخش ها که با مشکل روبرو هستند، بر عهده نیروی انتظامی است.
وی گفت: همچنین بر اساس تصمیم ستادکل نیروهای مسلح، سربازان ساکن در مناطق نامبرده نیز به یک ماه مرخصی اضطراری فرستاده خواهند شد.
رییس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: دیگر سربازان مناطق سیل زده که محل سکونت انها آسیب چندانی ندیده است نیز به یک هفته مرخصی اضطراری فرستاده می شوند.
سردار کمالی با تشکر از سربازان حاضر در امر امدادرسانی به مناطق زلزله زده گفت: به این سربازان نیز مرخصی تعلق می‌گیرد که پس ‌از پایان امداد رسانی بر اساس نظر فرمانده خود می‌توانند از ان استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در روزهای پایانی اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، به سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان منجر شد.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.
3091
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.