اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا کاظم خاوازی روز شنبه در مراسم بهره برداری متمرکز طرح های عمرانی مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی گلستان در گرگان اظهار داشت: یکی از مسایل مهمی که مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می تواند برای رفع آن تلاش کند، ارایه طرح توسعه ای در تامین علوفه برای دام و طیور با توجه به ظرفیت های موجود کشور است.
به گفته وی در شرایط که کشور با مشکل تامین خوراک و علوفه مواجهه است، مرکز تحقیقات، آموزش و ترویجی کشاورزی گلستان می تواند برای رفع این مشکل مهم تلاش کند.
وی همچنین از اقدام محققان مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی گلستان در موفقیت کشت نشایی با هدف استفاده بهینه از منابع آبی و ممانعت از کاهش درآمد کشاورزان تقدیر کرد.
خاوازی معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین از مرکز تحقیقات کشاورزی در ایستگاه عراقی محله گرگان دیدن کرد و در جریان دستاورد های جدید محققان این مرکز قرار گرفت.
استان گلستان در شمال کشور با داشتن 667 هزار زمین زراعی، 452 هزار هکتار عرصه جنگلی، 862 هزار هکتار عرصه مرتعی، افزون بر 30 هزار هکتار باغ، افزون بر 3 میلیون واحد دامی و یک هزار واحد مرغداری از قطب های مهم کشاورزی کشور است.
اقتصاد این استان شمالی کشور با یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت بر پایه کشاورزی استوار است.
6204/3091
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.