اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا سرتیپ دوم ستاد علی اکبر جاویدان روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: این آمار نشان دهنده کاهش تمایل مردم نسبت به خرید ملزومات چهارشنبه سوری در پی فعالیت های فرهنگی چند ساله اخیر است .
وی افزود: امسال 29 هزار عدد مواد محترقه از 10 فروشنده در گلستان کشف و ضبط شد که متخلفین با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال هر متخلفی که از مواد محترقه آتش زا استفاده نماید را دستگیر کرده و تا پایان تعطیلات نوروز با قرار مجرمیت در زندان نگه خواهد داشت.
وی تاکید کرد: با استفاده از نیروهای مردمی و بسیج محلات در طرح بسیج رضویون که تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت، با افراد ساختارشکن، برخورد قانونی خواهیم کرد.
فرمانده انتظامی گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی تمامی واحدهای پلیس در اجرای طرح نوروزی به ویژه در چهار حوزه ترافیکی، انتظامی، امنیتی و خدماتی گفت: در حوزه امنیتی در گلستان مشکل وجود ندارد و اقدامات پیشگیرانه توانسته استان را ایمن کند.
وی تصریح کرد: شعار ناجا در طرح نوروزی امسال نشاط بهاری، نظم و قانون مداری و شعار طرح نوروزی در حوزه ترافیکی پرهیز از خطر، آرامش در سفر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش عملکردی انتظامی گلستان از ابتدای سال تا 22 اسفند پرداخت و گفت: در این مدت 15 تن مواد مخدر کشف شد که نشان دهنده رشد 140 درصدی در مقایسه با پارسال است.
رییس پلیس گلستان افزود: مواد مخدر کشف شده امسال شامل، 10 تن تریاک، 2 تن و 400 کیلوگرم حشیش، یک تن و 750 کیلوگرم مرفین، 73 کیلوگرم شیشه و مابقی گراس، هروئین و سایر مواد بود.
جاویدان اضافه کرد: در این بخش 110 قاچاقچی عمده دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته میزان دستگیری ها 69 درصد بیشتر شد.
وی گفت: همچنین در این مدت 5 هزار خرده فروش و 5 هزار و 820 معتاد متجاهر دستگیر شدند.
وی ادامه داد: امسال 653 هزار و 394 تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 انجام شد که 260 هزار تماس منجر به عملیات گردید.
وی خاطرنشان کرد: همچنین مردم گلستان 15 هزار و 763 بار با سامانه 197 تماس گرفتند که 7 هزار و 853 تماس منجر به عملیات شد، 500 تماس در قالب پیشنهاد، یک هزار و 573 فقره در قالب انتقاد، 7 هزار و 900 تماس در قالب ارشادی، 29 فقره تماس در قالب شکایت از پلیس به ثبت رسید.
3014/3091
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.