به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی عصر امروز سه شنبه در نشست با روسای هیات ها و ورزشکاران گنبدکاووس با موضوع بررسی ابعاد بیانیه رهبری، اظهار داشت: برای اینکه گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان غالب شود، بایستی ذهنیت ها و جهت گیری ها نیز مشترک شود.
وی، جهانی شدن و تحقق تمدن اسلامی را دو گام مهم در بیانیه رهبری انقلاب دانست و گفت: انقلاب ما که برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) می باشد، اسلامی انقلابی، تحریک کننده و جنبش آفرین بوده است.
حجت الاسلام ترابی باتاکید برضرورت محور قرار دادن اسلام انقلابی درتحلیل های مرتبط با موفقیت ها و نواقص انقلاب اسلامی، اضافه کرد: انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته تحول آفرین بوده و مهمترین تحول نیز تحول روحی مردم بوده است.
وی، حضور مردم درصحنه، ایجاد نظام جمهوری اسلامی با دو خصوصیت مردم سالاری همراه با معنویت دینی و بندگی خدا را از دیگر دستاوردهای بزرگ انقلاب دانست و تصریح کرد: امروز محور مقاومت نشات گرفته از انقلاب ملت ایران، جهانی شده است.
امام جمعه گنبدکاووس ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام به دو قطبی شرق و غرب اضافه شد که با فروپاشی بلوک شرق، امروز دو قطب اسلام و استکبار باقی مانده که به گفته رهبری انقلاب، قدرت استکبار نیز رو به افول و زوال است.
حجت الاسلام ترابی با تاکید بر ضرورت تحلیل همه جانبه بیانیه گام دوم انقلاب رهبری و نقش جوانان برای تبدیل گفتمان انقلاب به گفتمان غالب، خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم نباید به تهدیدها و تحریم های استکبار جهانی بویژه آمریکا به عنوان شیطان بزرگ توجه کرد.
به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت گنبدکاووس نیز دراین نشست، بیانیه رهبری انقلاب را از موضوعات مهم و سرنوشت ساز دانست و گفت: ابعاد مختلف این بیانیه تاریخی می بایست مورد تحلیل جدی و سپس عمل قرار گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر نصرتی افزود: همانگونه که گفتمان امام راحل برای پیروزی انقلاب مورد توجه همه گروه های مردم قرار گرفت و انقلاب پیروز شد، بیانیه رهبری انقلاب نیز باید مورد توجه و عمل همه آحاد جامعه بالاخص نسل جوان قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، حجت الله یوسفی، رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس نیز در ابتدای این نشست، برگزاری سلسله جلسات برای تبیین ابعاد مختلف بیانیه رهبری را ضروری دانست و گفت: امروز شناخت انقلاب و دستاوردها و نیز آینده آن ازسوی نسل جوان و نیز جامعه ورزش کشور یک نیاز اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۴ بهمن سال جاری در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌ های مسیر پر افتخار پیموده شده در ۴۰ سال گذشته و برکات خیره‌ کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند.
ایشان با تأکید بر امید واقع‌ بینانه به آینده و نقش بی‌ بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ها، خطاب به جوانان و آینده‌ سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای دراین بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.