اخبار مرتبط

دکتر محمد علی هروی سه شنبه با حضور در ایرنا و طی نشستی با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اظهار داشت: در طرح نوروزی 30 مرکز ثابت و 6 مرکز موقت و سیار با نیروهای کارآزموده و مجرب آماده ارائه خدمت هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به افزایش تعداد روزهای تعطیلی نوروز 98 پیش بینی می شود مسافرت ها افزایش یابد به همین دلیل هلال احمر گلستان نیروهای خود را افزایش داد.
وی افزود: یکی از برنامه های اصلی و مهم هلال احمر گلستان طرح ملی ایمنی سلامت مسافران نوروزی است و به همین دلیل در ورودی شهرها یک چادر ارائه خدمت برپا خواهیم کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: هدف از اجرای این طرح کاهش و پیشگیری از سوانح رانندگی و به دنبال آن پایین آمدن خسارات مالی و تلفات انسانی است.
هروی افزود: همچنین نیروهای جوان جمعیت در چادرهای پیش بینی شده آماده معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری گلستان هستند چراکه راهنمایی صحیح علاقه و ماندگاری مسافر را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: در کنار خیمه های جوانان، هفت خیمه برپایی نماز نیز پیش بینی شده تا زمان توقف راننده برای عبادت اعضای خانواده و سایر سرنشینان بتوانند از فضای فراهم شده استفاده بهینه کنند.
وی با بیان اینکه اتاق سرگرمی و محیط مفرح و شاداب در هنگام استراحت برای مادر و کودک نیز پیش بینی شده است، اضافه کرد: هرچه سرنشینان و راننده استراحت و احساس امنیت بیشتری داشته باشند، میزان سوانح کاهش خواهد یافت.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: برگزاری مسابقه پیامک و برپایی ایستگاه نقاشی کودک از دیگر برنامه های پیش بینی شده است ضمن اینکه نکات ایمنی به کودکان آموزش داده می شود تا در هنگام رانندگی والدین همانند همیار مهربان پلیس عمل کنند.
هروی افزود: هر چند این آموزش ها مقطعی است و نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد اما در بهبود رفتارهای ترافیکی تاثیرگذار خواهد بود.
وی یادآور شد: برای اجرای این طرح 31 پایگاه ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در گلستان پیش بینی کرده ایم که 18 پایگاه ثابت و 13 مورد سیار هستند.
جمعیت هلال احمر استان گلستان بیش از یک هزار و 400 نیروی فعال در بخش های مختلف دارد.
3014/2729
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.