اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، حسین محبوبی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان اظهار داشت: ساخت مسکن و خانه محله، جداره سازی رودخانه ها، راه اندازی نهاد توسعه محله، مرمت و بهسازی برخی محلات تاریخی و آسفالت معابر محلات هدف، از جمله طرح های قابل اجرا در این مناطق است.
وی بیان کرد: برای اجرای این طرح در محلات مورد نظر 41 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که انجام آن می تواند منجر به احیا بافت های فرسوده و ساماندهی حاشیه شهرها و نوسازی محلات شود.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: اولویت اجرای طرح های بازآفرینی شهری در گلستان، شهرهای بالای 50 هزار نفر است و در شهرهای زیر 50 هزار نفر به شرط تعریف و ارایه طرح، امکان پذیر خواهد بود.
محبوبی ادامه داد: وجود مجموعه های متخصص در حوزه ساخت و ساز مسکن در گلستان بسیار سودمند است و لازم است این گروه ها بر اساس قوانین موجود در این بخش نقش بیشتری ایفا کنند.
مدیرکل راه وشهرسازی استان گلستان چندی قبل گفته بود: اجرای طرح بازآفرینی شهری استان گلستان برای 5 هزار و 116 نفر در گلستان فرصت‌های شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند.
بر اساس برنامه ملی بازآفرینی شهری که اجرای رسمی آن از بهمن 1396 آغاز شد؛ سالانه 10 درصد بافت فرسوده و ناکارآمد شهرهای کشور بازسازی می شود.
کاهش فقر، ارتقای تاب آوری شهری و بازیابی هویت و منزلت مکانی و افزایش حکمرانی محلی از جمله اهداف کلان این طرح است.
استان گلستان دارای 14 شهرستان و 33 نقطه شهری است.
7333/3091
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.