اخبار مرتبط

رمضان یازرلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد بینندگان فیلم فجر گلستان با رشد 140 درصدی از 5 هزار و 200 نفر در سال گذشته به 12 هزار نفر در سالجاری رسید.
به گفته معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، همچنین تعداد شنودگان آثار موسیقی فجر گلستان در شهرهای گرگان و گنبد که پارسال 7 هزار نفر بود امسال با رشد 43 درصدی به 10 هزار نفر رسید.
وی بیان کرد:یکی از دلایل میزبانی از این جشنواره با وجود ضرورت پرداخت هزینه زیاد، کمک به تقویت هنرمندان جوان استان و مقایسه و سنجش کیفیت آثار ملی با تولیدات استانی است.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: برای نمایش هر فیلم جشنواره فجر در استان ها 600 میلیون ریال به تهیه کنندگان پرداخت می شود تا فرصت تماشای آخرین تولیدات سینمایی برای علاقمندان فراهم گردد.
یازرلو فراگیر کردن بهره مندی مردم از خدمات دولتی در حوزه هنر به ویژه در سینما و موسیقی را از دیگر دلایل برگزاری این جشنواره در استان گلستان اعلام کرد.
وی به میزبانی گلستان از جشنواره موسیقی فجر هم اشاره کرد و گفت: امسال علاوه بر گرگان، هنرمندان حاضر در این جشنواره در گنبد هم به اجرای برنامه پرداختند که مورد استقبال فراوان ساکنان شرق استان قرار گرفت.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: تقاضای اهالی موسیقی برای برگزاری این جشنواره در استان فراتر از انتظار بود که در نهایت با همکاری انجمن موسیقی و پس از ارزیابی و بازبینی آثار ارسال شده، 40 اثر برای اجرا انتخاب شدند.
یازرلو گفت: فرصت دیده شدن آثار و توانمندی هنرمندان بومی، یکی از فواید این جشنواره است تا گروه ها و استعدادهای جوان موسیقی استان با ارایه آثار خود دیده شده و معرفی شوند.
وی گفت: برای حمایت از جامعه هنر گلستان و تشویق آنان به شنیدن آثار هنرمندان جوان و بومی در هر سانس اجرای گروه های موسیقی، 200 بلیط رایگان میان هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر استان توزیع شد.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت که با گسترش نمایش فیلم و موسیقی جشنواره فجر، شور و نشاط زیادی در جامعه هنری استان ایجاد گردید.
وی تاکید کرد که تقویت نشاط و شادی در جامعه، کارآمدترین راه ایمن سازی جامعه و جوانان برابر تهدید دشمنان است.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 18 بهمن و سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از ٢٣ تا ٣٠ بهمن در گلستان برپا شد.
فیلم‌های ایده اصلی به کارگردانی آزیتا موگویی، بنفشه آفریقایی به کارگردانی مونا زندی حقیقی، جان دار به کارگردانی حسین امیری دوماری ‌و پدرام پورامیری، سرخپوست به کارگردانی نیما جاویدی، سمفونی نهم به کارگردانی محمدرضا هنرمند، شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار، طلا به کارگردانی پرویز شهبازی، ناگهان درخت به کارگردانی صفی یزدانیان، مدیترانه به کارگردانی هادی حاجتمند، درخونگاه به کارگردانی سیاوش اسعدی و فیلم 23 نفر به کارگردانی مهدی جعفری، فیلم های اکران شده جشنواره فجر در گرگان بود.
در جشنواره موسیقی فجر هم سه گروه کوبه ای، دو گروه سنتی، ٦ گروه محلی، یک گروه زهی کلاسیک، کرال بزرگ و تلفیقی، دو گروه کلاسیک و چهار گروه پاپ و یک ارکستر بومی به هنرنمایی پرداختند.
همه فیلم های جشنواره فجر در گرگان به نمایش درآمد اما در بخش جشنواره موسیقی فجر ، چند اثر هنرمندان استان علاوه بر گرگان، در گنبد هم اجرا شد.
7333/3091
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.