اخبار مرتبط

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نعیمی کیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت های قرآنی هنگ مرزی اترک در راستای منویات سال 90 رهبری انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور و نیز ترویج بیشتر فرهنگ دینی و اخلاقی در پرسنل و خانواده انتظامی انجام می شود.
وی افزود: براین اساس دو طرح قرآنی شامل تربیت حافظان قرآن و ریشه کنی بیسوادی در زمینه قرآن، ویژه پرسنل و خانواده های آنان به صورت مستمر (هفتگی) در این واحد نظامی درحال انجام است.
حجت الاسلام نعیمی کیا اضافه کرد: هر سال تعداد قابل توجهی از پرسنل و نیز خانواده آنان حافظ یک تا 30 جزء قرآن می شوند که امسال 54 نفر موفق به حفظ یک تا هفت جزء این کتاب آسمانی شدند.
وی، برگزاری کلاس های آموزش قرآن، روخوانی و روان خوانی، قرائت و ترتیل در ستاد هنگ مرزی و گروهان های تابعه، توزیع کتاب یا لوح های فشرده آموزش قرآن بین پرسنل، ارائه مشاوره قرآنی با استفاده از کارشناسان این حوزه و نظارت بر حسن حفظ قرآن را از جمله برنامه های عقیدتی سیاسی هنگ مرزی اترک برشمرد.
رییس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی اترک گلستان ادامه داد: برای تشویق کارکنان و اعضای خانواده آنان که موفق به حفظ یک تا 30 جزء قرآن شوند و در مسابقات سراسری قرآنی ویژه خانواده نیروهای مسلح شرکت نمایند، کمک هزینه سفرهای زیارتی و سیاحتی و مرخصی تشویقی داده می شود.
حجت الاسلام نعیمی کیا با یادآوری آزمون طرح سراسری قرآن ویژه پرسنل پایور و وظیفه انتظامی کشور که چند روز پیش برگزار شد، گفت: در این رخداد فرهنگی 65 نفر از پرسنل پایور، وظیفه و خانواده آنان شرکت کردند که 54 نفر موفق به دریافت گواهینامه حفظ یک تا هفت جزء قرآن شدند.
هنگ مرزی اترک در استان گلستان مسئولیت حراست از مرزهای خاکی جمهوی اسلامی ایران با ترکمنستان به طول 348 کیلومتر را در محدوده شهرستان های گمیشان، آق قلا، گنبدکاووس و مراوه تپه بر عهده دارد و مرزبانی درجه یک محسوب می شود.
/3039/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.