اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرج الله رزاقی عصر روز سه شنبه در مراسم تجلیل از شخصیت علمی پروفسور 'مجید سمیعی' پزشک و جراح نامی مغز و اعصاب ایران اسلامی که توسط دبستان غیردولتی آفرینش گنبدکاووس برگزار شد، افزود: آشنایی نسل جوان با چهره های برتر علمی و فرهنگی کشور هدف برگزاری این مراسم ها است.
وی اضافه کرد: بزرگان علمی و فرهنگی کشور و منطقه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی هستند و بزرگداشت یاد و خاطره آنان، دورنمایی از تلاش و مجاهدت علمی آنان را در ذهن نسل جوان ایجاد می کند.
رزاقی تصریح کرد: مراسم نکوداشت بزرگان علمی و فرهنگی کشور و منطقه در مدارس، یک طرح ابتکاری توسط آموزش و پرورش گنبدکاووس بوده و برگزاری حداقل یک مراسم به مدارس اعلام شده است.
وی گفت: مدارسی که نام شهید یا یک شخصیت علمی و ادبی یا نیکوکار مدرسه ساز را دارند، می باید در سالروز ولادت آن فرد و درصورت فوت در سالروز وفات او، مراسم نکوداشت برگزار نمایند.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس ادامه داد: علاوه بر این، مدارس می توانند تا پایان سال تحصیلی جاری، مراسم نکوداشت برای بزرگان برتر علمی و فرهنگی کشور با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با موفقیت های این افراد برگزار نمایند.
به گزارش ایرنا، مدیر دبستان غیردولتی آفرینش گنبدکاووس نیز دراین مراسم که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری از جمله پخش کلیپ از زندگی و فعالیت های علمی پروفسور سمیعی همراه بود، گفت: معرفی شخصیت های بزرگ علمی و فرهنگی کشور به نسل جوان برای ادامه دادن راه این افراد از نیازهای امروز جامعه است.
عباس امینی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری می تواند به پاس خدمات پروفسور سمیعی، تندیس او را در یکی از بوستان های شهری نصب و یا یک میدان، خیابان، کتابخانه و یا بیمارستانی را به نام این پزشک حاذق نامگذاری نمایند.
وی اضافه کرد: دبستان غیردولتی پسرانه آفرینش گنبدکاوس نیز در نظر دارد درصورت امکان نام دبستان را به پروفسور سمیعی تغییر دهد و از این شخصیت علمی برای حضور در این شهرستان دعوت نماید.
به گزارش ایرنا، پروفسور مجید سمیعی جراح نامی مغز و اعصاب و رییس بیمارستان علوم عصبی 'هانوفر' آلمان درسال 1316 در رشت متولد شد و هم اکنون ریاست فدراسیون جهانی انجمن های قاعده جمجمه را برعهده دارد.
وی درسال 1367 از دولت آلمان نشان خدمت درجه یک دریافت کرد و جایزه حلقه لیبنیز هانوفر آلمان در سال 2013 را بخاطر اجرای طرح آفریقای صد به دلیل تربیت یکصد متخصص مغز اعصاب آفریقایی در آلمان دریافت کرد.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.