اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحمانی عصر دوشنبه همزمان با نخستین روز از دومین دور سفر استانی رییس جمهوری به استان گلستان در آیین بهره برداری از چند طرح صنعتی اظهار داشت: با وجود تنگنای مالی دولت در مجموع آمار طرح های صنعتی مورد بهره برداری در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: این واحدهای صنعتی و معدنی بر اساس آورده بخش خصوصی و تسهیلات بانکی به بهره برداری رسید.
رحمانی بدون اشاره به اشتغال ایجاد شده از محل افتتاح واحدهای صنعتی در کشور برای سال جاری گفت: آمار اشتغال در بخش صنعتی کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 7 درصد بیشتر شده است.
* افتتاح 31 پروژه صنعتی در گلستان
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با دومین دور سفر استانی دولت به استان گلستان 31 واحد صنعتی در این خطه از شمال کشور به بهره برداری رسید.
رحمانی افزود: برای اجرای این پروژه های صنعتی و معدنی افزون بر 5 هزار و 470 میلیارد ریال اعتبار هزینه و در نتیجه برای یک هزار و 200 نفر در استان اشتغال ایجاد شد.
وی اظهار داشت: در مجموع امسال در گلستان 112 واحد صنعتی و معدنی به بهره برداری رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15.5 درصد افزایش یافت.
به گفته وی، آمار اشتغال ایجاد شده نیز رشد 50 درصدی داشته است.
وی، واحد صنعتی تولید یُد را مهمترین پروژه افتتاحی دومین دور سفر استانی کاروان دولت تدبیر و امید در استان گلستان اعلام کرد که توانست رتبه کشور را در تولید این ماده از نهم به پنجم ارتقاء دهد.
به گفته وی، با بهره برداری از این واحد صنعتی کشور در تولید یُد مصرفی داخل به خودکفایی رسید و مازاد آن به خارج صادر می شود.
سفر دو روزه رییس جمهوری و شماری از وزرا به استان گلستان تا فردا /سه شنبه/ ادامه دارد.
6982/1648/2729
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.