اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحمانی عصر دوشنبه در مراسم گشایش طرح توسعه واحد فرآوری ید در شمال آق قلا اظهار داشت: در حمایت از تولید هیچ محدودیتی در وزارتخانه نداریم و این موضوع تنها راهکار خروج از تنگنای موجود در حوزه اشتغالزایی و درآمد زایی محسوب می شود.
وی افزود: حفظ وضع موجود تولید مهمترین گامی است که باید برای آن تلاش شود و هر دستگاه، فرد و نهاد باید به تحقق این امر کمک کند.
رحمانی تاکید کرد: همچنین برای حفظ وضع موجود تولید لازم است که مردم پای کار بوده و بخش خصوصی فعال تر شود.
به گزارش ایرنا حسینقلی قوانلو رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و 470 میلیارد ریال در حوزه صنعت استان هزینه و به دنبال آن یکهزار و 200 شغل مستقیم ایجاد شد.
به گزارش ایرنا در جهان تعداد معدودی از کشورها و از جمله ترکمنستان، آذربایجان، آمریکا، چین، روسیه، شیلی، ژاپن و ایران تولیدکننده ید هستند که تولید کشورمان در استان گلستان متمرکز است.
حداقل 24 نوع ماده یددار وجود دارد، این ماده معدنی در صنایع داروسازی، پتروشیمی، ساخت داروهای ضدعفونی کننده دامی و مواد شیمیایی کاربرد دارد.
این ماده معدنی در ساخت اسید استیک، کائوچو، رنگدانه، مواد آلی، فیلم مدیا، تولید فلزات با خلوص بالا، مکمل غذایی، تایر اتومبیل، صنایع هوافضا و الکترونیک به کار می رود.
کارخانه تولید ید گلستان در 27 کیلومتری شمال آق قلا و در نزدیکی مرز اینچه برون در همسایگی ترکمنستان واقع است.
7333/1648/2729
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.