اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا اردکانیان روز دوشنبه در جلسه شورای اداری چهار شهرستان شرق گلستان در مینودشت اظهار داشت: ارتقای سطح رضایتمندی مردم مهمترین اولویت مسئولان باید باشد و از جمله ابزاری که باید فراهم کرد تا این رضایتمندی حاصل شود اجرای پروژه هایی همچون جاده، آبرسانی و رفع مشکلات برق است.
وی افزود: در آستانه برگزاری جشن های بزرگداشت چهل سال استقامت و تلاش برای آبادانی و عظمت کشور هستیم و بایستی اقدامات انجام شده تبیین شود؛ فراموش نکنیم هرکدام در محدوده مسئولیت های اجرایی وظیفه داریم به کاستی ها بپردازیم و بیان کنیم.
اردکانیان افزود: جمعیت ما نسبت به چهل سال پیش 2.25 برابر شده است و با افزایش جمعیت، طبیعتا خدمات هم باید توسعه یابد و ظرفیت نصب شده نیروگاه های ما بیش از 11 برابر شده است‌.
وی گفت: طول شبکه های برق ما بیش از 11 برابر، ظرفیت پست های برق ما بیش از 14 برابر و تعداد ترانسفورماتورهای توزیع ما بیش از 27 برابر شده است.
وزیر نیرو افزود: تعداد روستاهای برخوردار از برق بیش از 13 برابر، اوج بار یا پیک مصرف ما بیش از 16 برابرشده و در بخش آب و فاضلاب هم عملکردها به همین اندازه افتخارآمیز است.
اردکانیان گفت: تعداد سدهای ملی بهره برداری شده ما بیش از 9 برابر، حجم مخازن نزدیک به 4 برابر، ظرفیت نصب شده نیروگاه های برقابی نزدیک به 7 برابر، شبکه های اصلی آبیاری زهکشی بیش از 4 برابر و در بخش آب و فاضلاب شهری هم جمعیت تحت پوشش آب شهری بیش از 4.5 برابر شده است.
وی افزود: تعداد تصفیه خانه های شهری از 27 به 139، تعداد تصفیه خانه های فاضلاب شهری از 4 به 216 و جمعیت روستایی بهره مند از سیستم آب از دو میلیون نفر به 17 میلیون نفر افزایش یافت.
اردکانیان گفت: در استان های مختلف آمارها چشمگیر و غرورآفرین است و در استان گلستان هم فعالیت های خوبی انجام شده و فعالیت های خوب تری در حال انجام است.
وی افزود: وزارت نیرو 105 پروژه اجرایی را در بخش های مختلف تامین آب، آب و فاضلاب و برق شهری و روستایی در نقاط مختلف استان در دست اجرا دارد که اعتباری بالغ بر 3850 میلیارد تومان به خود اختصاص داده است.
اردکانیان ابراز امیدواری کرد: تا پایان دولت دوازدهم تعداد بیشتر این پروژه ها به بهره برداری برسد.
در نشست شورای اداری شهرستان های مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش که در دانشگاه آزاد مینودشت برگزار شد، ائمه جمعه و فرمانداران این شهرستان ها مشکلات بخش های آب و کشاورزی و راه سازی این مناطق را مطرح کرده و به بیان و لزوم اتمام طرح های مربوط به آبررسانی در پروژه هایی چون سد چایلی و نرماب، ایجاد چاه های اب شرب، وضعیت آزادراه ها و جاده های ساحلی و تجهیز بخش های درمانی پرداختند.
وزیر نیرو به همراه برخی دیگر اعضای هیات دولت در سفر دو روزه رئیس جمهوری به گلستان برای رسیدگی به مشکلات مردم این استان مهمان مردم مناطق مختلف این استان هستند.
7335/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.