اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسئولان گنبدکاووس عصر روز دوشنبه درجلسه شورای اداری این شهرستان که باحضور وزیر اطلاعات به عنوان نماینده دولت در سفر استانی به گلستان برگزار شد، گفتند: تحقق مطالبات مردم که بعضا از سال ها قبل باقی مانده است، عقب ماندگی های زیرساختی گنبدکاووس را جبران می کند.
امام جمعه گنبدکاووس دراین جلسه با ابراز گله مندی از برنامه ریزی صورت گرفته در جریان مراسم استقبال از رییس جمهوری گفت: انتظار مردم این شهرستان این بود که حداقل یکی از مسئولان گنبدی مطالبات مردم را بیان می کرد، اگرچه نماینده ولی فقیه در گلستان بخشی از مطالبات را بیان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی افزود: منطقه آزاد تجاری اینچه برون به نام گنبد است، اما با برنامه های درحال انجام ظاهرا به کام دیگر مناطق استان می شود که نوعی ظلم به مردم این شهرستان است.
وی، اجرایی شدن راه آهن گرگان - گنبد - مشهد و نیز اینچه برون به گنبد و شاهرود، راه اندازی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی، احداث جاده ترانزیتی موسوم به نفت و صدور مجوز دو بیمارستان 400 تختخوابی را از دیگر مطالبات مهم مردم گنبدکاووس برشمرد و برتحقق آن از سوی دولت و مسئولان تاکید کرد.
حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: اگر دولت مشکل بودجه و اعتبار در تحقق این مطالبات را دارد، فقط مجوز آن را به گنبدکاووس بدهد ما خودمان با کمک های مردمی درقالب شرکت تعاونی یا کمک های خیرین و یا بخش خصوصی آنها را احداث و راه اندازی می کنیم.
وی تصریح کرد: بسیاری از شهرهای کشور یا شهرهای استان های همجوار ما که به هیچ وجه همطراز گنبدکاووس باحدود 400 هزار نفر جمعیت نیز نیستند، دارای امکانات فوق از جمله دانشکده پزشکی هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی نیز دراین جلسه گفت: با اینکه قرار بود بنده چند دقیقه ای در مراسم استقبال از رییس جمهوری و نزد ایشان صحبت کنم، امروز صبح آن را از برنامه های دیدار مردمی رئیس جمهوری در گنبدکاووس حذف کردند.
قرجه طیار افزود: مردم این دیار مشکلات زیرساختی زیادی دارند که علاوه بر مطالباتی که امام جمعه گنبدکاووس آن را مطرح کرد، اختلافات چند دهه ای مردم با منابع طبیعی، اجرایی نشدن راه آهن گرگان - گنبد که تاکنون چند بار کلنگ زنی شده، روند کند دو پروژه مجتمع آبرسانی فجر به روستاهای مرزی و طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهر گنبد از مهمترین مطالبات مردم است.
به گزارش ایرنا، امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس نیز دراین جلسه باتایید سخنان امام جمعه و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و تاکید برضرورت اجرای خواسته های مطروحه از سوی دولتمردان، گفت: مردم شیعه و اهل سنت این شهرستان درسایه نظام جمهوری اسلامی و تلاش علما و روحانیون و مسئولان آن بدون هیچ گونه اختلافی، در کمال وحدت و همدلی زندگی می کنند.
آخوند عبدالباسط نوریزاد افزود: امروز اهل سنت این منطقه که حنفی مذهب هستند و مدارس دینی آن در کمال آزادی و بدون هیگونه محدودیتی شئونات اسلامی خود را انجام می هند و این از برکات انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایرنا، فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با اشاره به ظرفیت های بالای بخش کشاورزی و دامپروری این شهرستان و نیز موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با کشور ترکمنستان، گفت: در 15 ماه گذشته از مجموع 20 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان گلستان، افزون بر 50 درصد آن در گنبدکاووس بوده است.
عبدالقدیر کریمی افزود: گنبدکاووس درجذب اعتبارات دولتی نیز موفقیت های خوبی داشته و امسال در ایام دهه مبارک فجر حدود سه برابر دهه فجر سال قبل طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
1860/3039/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.