اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم 38 تفاهم نامه در بخش های گوناگون استان امضا شد که توسعه نیروگاه علی آباد، ایجاد گلخانه، مشارکت در ایجاد پنبه ارگانیک، تولید بذر هیبردی، پروژه های آب شیرین کن از جمله این طرح ها است.
در این مراسم همچنین طرح های عمرانی و زیرساختی استان گلستان به صورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
در این نشست 614 طرح وزارت جهادکشاورزی با اعتبار 19 هزار میلیارد ریال و اشتغال 8 هزار و 451 طرح بهره برداری و یا عملیات ساخت آن آغاز شد.
در بخش وزارت صنعت، معدن و تجارت 31 پروژه از جمله واحد تولیدی شورابه یُد به بهره برداری رسید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت که راه اندازی طرح های صنعتی گلستان امسال 15 درصد بیشتر شده است.
در بخش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهره برداری از 23 سایت همراه اول با سرمایه گذاری 160 میلیارد ریالی و ایرانسل با احداث 188 سایت و سرمایه گذاری 504 میلیارد ریالی از جمله طرح ها بود که از طریق آنها پوشش شبکه تلفن همراه در گلستان صد درصدی شد.
بهره مندی 81 روستای گلستان از اینترنت پرسرعت از دیگر طرح های افتتاحی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
در بخش وزارت نیرو، ساخت مجتمع آبرسانی 16 روستا، احداث نیروگاه خورشیدی، برق رسانی روستایی و نیروگاه مقیاس کوچک، زهکشی 6 هزار هکتار از اراضی شوره زار شمال استان آغاز شد.
در بخش وزارت راه و شهرسازی، توسعه و نوسازی فرودگاه گرگان، توسعه ترمینال فرودگاه، بزرگراه گرگان بجنورد به طول 50 کیلومتر، 220 واحد مسکن مهر، 10 کیلومتر راه روستایی و 4 ساختمان اداری در شهرهای گلستان از جمله طرح های مرتبط بود.
دکتر روحانی رییس جمهوری نیز در آیین بهره برداری از این طرح ها خواستار رفع خطر نقاط حادثه خیز استان شد و گفت: دولت اعتبار لازم برای رفع برخی نقاط آسیب پذیر را تامین خواهد کرد.
در بخش گردشگری هم بهره برداری از چند هتل، 12 طرح میراثی با سرمایه گذاری یکهزار و 600 میلیارد ریال و 70 واحد بوم گردی بود و همچنین عملیات ساخت 12 طرح گردشگری شامل هتل، مجتمع های تفریحی و بازارچه های صنایع دستی با اعتبار 16 هزار و 580 میلیارد ریال آغاز شد.
در بخش اقدامات بنیاد مستضعفان طرح کشت زیتون در 722 هکتار با اشتغال 120 نفر و ارزش 600 میلیارد ریال و احداث نهالستان با ظرفیت یک میلیون نهال آغاز شد.
همچنین در این سفر 2 هزار سند روستایی با 580 میلیارد ریال ارزش اقتصادی تقدیم مردم استان شد.
در بخش جمعیت هلال احمر استان گلستان نیز بهره برداری از 40 خانه هلال آغاز و طرح کاروان سلامت آغاز شد.
3091/1648/2729
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.