اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا اردکانیان روز دوشنبه درمراسم افتتاح مجتمع آبرسانی به 16 روستای بخش مرکزی شهرستان مرزی مراوه تپه واقع در شرق استان گلستان، افزود: از مجموع جمعیت روستایی برخوردار از آب شرب سالم 6 میلیون نفر آنان از سال 92 تا الان از این نعمت بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: هم اکنون در استان گلستان 105 پروژه درحوزه آب و آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر38 هزار و 500 میلیارد ریال در دست اجرا است.
اردکانیان همچنین از طرح توسعه نیروگاه مراوه تپه تاسال آینده خبر داد و گفت: ظرفیت این نیروگاه که 8 مگاوات آن به بهره برداری رسیده تا تابستان سال آینده به 12 مگاوات افزایش می یابد.
وزیر نیرو از اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح و توسعه شبکه برق مراوه تپه نیز خبر داد.
به گزارش ایرنا، نماینده مردم چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم مراوه تپه را از محروم ترین شهرستان های کشور دانست و گفت: هم اکنون 50 روستای آن از نعمت آب شرب برخوردار نیستند.
شهرام کوسه غراوی افزود: برای رفع مشکل آب شرب روستاهای مراوه تپه می بایست به عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی 'زاو' کلاله که 72 روستا را تحت پوشش قرار می دهد، سرعت بخشید.
به گزارش ایرنا، در حاشیه این مراسم که در روستای آق امام مراوه تپه برگزار شد، جوانان منطقه در حرکتی خودجوش درخواست ساخت یک سالن ورزشی از نماینده دولت کردند که وزیر نیرو هم در تماس با وزیر ورزش و جوانان، موافقت احداث یک سالن ورزشی سرپوشیده چند منظوره را تا پایان سال 98 دریافت و اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، با بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستای آق آمام که آب شرب آن از یک حلقه چاه عمیق در روستای 'قرناوه سفلی' تامین و دارای 18 کیلومتر خط انتقال در چهار مخزن و ایستگاه پمپاژ است، مبلغ 145 میلیارد ریال هزینه شده و افزون بر 10 هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.
روستای آق امام با 400 خانوار جمعیت در 25 کیلومتری جنوب شرق مرکز شهرستان مرزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان واقع شده است.
7478/3039/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.