اخبار مرتبط

گلستان فردا در گزارشی نوشت: نبود زیرساخت ‎مناسب برای دفع آب های سطحی موجب شده تا شهروندان کردکوی هنگام بارندگی با مشکلاتی مواجه شوند.
در حالی که زیرساخت‎ های شهری یکی از اصلی‎ ترین عناصر شاخص در شهرهای محسوب می‎ شود و مدیران شهری موظف به ایجاد چنین زیرساخت‎ هایی هستند اما با این وجود هنوز اکثر شهرهای گلستان از حداقل این زیرساخت‎ ها محرومند، زیرساخت‎ هایی که با کمک آن می‎ توان رضایت نسبی شهروندان را تأمین کرد.
* اجرای آسفالت ‌ریزی در معابر و کوچه ‎های کردکوی تا پایان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر
در همین رابطه شهردار کردکوی در خصوص وضعیت آسفالت و جدول‌ کشی معابر این شهر گفت: یکی از اهداف ما جلب اعتماد مردم با آیتم ارائه خدمات است، پیرامون این موضوع برای زیرسازی و آسفالت معابر 600 تن قیر خریداری شده است.
شهرام شاکری تصریح کرد: از آنجایی که درآمد و بودجه شهرداری محدود است نیاز داریم تا مردم با پرداخت عوارض به ارائه خدمات بهتر در شهر به ما کمک کنند، کل عوارض پرداختی برای بهسازی، نوسازی معابر و ارائه خدمات به شهروندان در سال 1396 مبلغ 360 میلیون تومان بود از طرفی قیمت قیر در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته که این امر موجب شده با مشکل مواجه شویم.
وی ادامه داد: با وجود تمام مشکلات در چهار سالی که خدمتگزار مردم در شهرداری هستیم سعی می‎ کنیم در 99 درصد از کوچه ‎های شهر جدول‌ کشی و آسفالت انجام شود.
شهردار کردکوی با اشاره به بودجه این شهر در سال 1397 گفت: شهرداری کردکوی با تعیین بودجه به مبلغ 11 میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز کرد، در سال جاری نزدیک به 1 میلیارد و 300 میلیون تومان آسفالت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ریزی در کردکوی انجام شده و تا پایان سال نیز 700 میلیون تومان اجرای آسفالت در معابر و کوچه‎ های شهر را در دست اجرا خواهیم داشت.
شاکری، اجرای ساخت پل سواره‌ رو به عرض 18 متر در محله ولاغوز و بهسازی ورودی شرقی و غربی شهر را از جمله اقدامات شهرداری کردکوی عنوان کرد و افزود: یکی از محلات کردکوی به نام شهرک فرهنگیان فاقد جداول است بنا داریم در ایام مبارک دهه فجر کلنگ ‌زنی جدول‌ کشی در این محله را داشته باشیم در واقع جدول‌ کشی این محله به 400 میلیون تومان هزینه نیاز دارد که در قدم اول با تخصیص 100 میلیون تومان جدول‌ کشی شهرک فرهنگیان را انجام خواهیم داد.
وی به بدهی شهرداری کردکوی اشاره کرد و گفت: رقم بدهی در سال 1397 مبلغ 8 میلیارد و 400 میلیون تومان به دستگاه‌ های مختلف بود تمام تلاش ما بر این است تا این بدهی ‎ها کاهش یابد در حال حاضر یک میلیارد و 300 میلیون تومان از این بدهی پرداخت شده است.
* عدم تعریض کوچه‎ های کردکوی، مهمترین مانع برای اجرای پروژه دفع آب‌ های سطحی
رییس شورای شهر کردکوی یکی از دغدغه‎ های اصلی مردم این شهر را دفع آب ‌های سطحی و آسفالت معابر عنوان کرد و گفت: شهرهای کوچک با توجه به درآمدهای پایین، نیاز به کمک‎ های ویژه دولت دارند بنابراین از مسؤولان و نمایندگان استان درخواست می‎ کنیم در جهت خدمت ‌رسانی و ارائه خدمات بهتر به مردم، مشکلات شهرهای کوچک را به مقامات بالا منعکس کنند.
امیر قاسمی تصریح کرد: مردم نیز با پرداخت عوارض می‎ توانند به ما در جهت ارائه خدمات بهتر کمک شایانی داشته باشند.
وی با بیان این که در تمام زمینه‎ های خدمت ‌رسانی به کمک و همکاری مردم هم نیاز داریم، خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که نمی ‎توانیم به آسفالت کوچه‎ ها ورود پیدا کنیم عدم تعریض کوچه‎ ها است، این امر دفع آب ‌های سطحی و جدول‌ کشی را با مشکل مواجه کرده است و برای رفع این مشکلات به همکاری مردم با شهرداری نیازمندیم.
رییس شورای اسلامی شهر کردکوی بیان کرد: ما قبول داریم خدماتی که به شهروندان ارائه می ‎شود کافی نیست اما شهرداری هم توان مالی محدودی دارد، با این وجود از ابتدای آغاز به کار شورای پنجم در کردکوی 3 هزار متر مربع جدول‌ کشی در سطح این شهر انجام شده است.
3014/2729
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.