اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اصغر نورالله زاده روز پنجشنبه در حاشیه کارگاه توانمندسازی رودوزی سنتی استان گلستان در جمع خبرنگاران افزود: این مقدار تسهیلات به 19 هزار و 700 طرح پرداخت شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع بالغ بر 21 هزار و 500 پرونده طرح اشتغال رستایی با نیاز تسهیلاتی 12 هزار و 500 میلیارد ریال از سوی متقاضیان در شعب این صندوق در سراسر کشور تشکیل شده است.
نورالله زاده افزود: از طرح های ارائه شده تاکنون برای 20 هزار و 150 طرح با نیاز تسهیلاتی 10 هزار میلیارد ریال قرارداد منعقد شده است.
وی تصریح کرد: توجه به کسب وکارهای روستایی بویژه صنایع دستی و حمایت مالی از این طرح ها سبب توسعه و تثبیت این مشاغل و ایجاد اشتغال پایدار می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین با اشاره به ظرفیت های سوزن دوزی استان گلستان بر لزوم کاربردی کردن این محصولات و فراهم کردن بازار فروش برای صنایع دستی با آموزش و برگزاری نمایشگاه ها تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، در استان گلستان 6 هزار و 296 فعال در حوزه سوزن دوزی سنتی وجود دارد که از این تعداد یک هزار و 774 نفر در گنبدکاووس مشغول فعالیت هستند.
3039/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.