اخبار مرتبط

مریم توانا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این رقابت ها شطرنج بازانی از استان های مازندران، گیلان، اصفهان، قزوین، همدان، خراسان رضوی، البرز، تهران و گلستان حضور دارند و در 9 دور به روش سوئیسی با هم رقابت می کنند.
به گفته وی، رقابت های فینال شطرنج زنان از روز جمعه (18آبان) در گرگان مرکز گلستان آغاز و تا روز 24 آبان ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: پنج شطرنج باز برتر این رقابت ها به اردوی تیم ملی زنان ایران دعوت می شوند، همچنین نفر اول این دوره در صورت مساعد شدن شرایط با همکاری فدراسیون به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد.
توانا در خصوص شطرنج باز گلستانی نیز گفت: 'فاطمه سادات عقیلی' یکی از بهترین شطرنج بازان استان است که در این دوره با حریفان مسابقه می دهد و امیدواریم با ارائه بازی های خوب، رنکینگ خود را در جدول کشوری ارتقا دهد.
گلستان یکی از مهدهای شطرنج کشور بوده و 'پرهام مقصودلو' استاد بزرگ شطرنج جهان از این استان است.
مقصودلو در رتبه 56 جهان قرار دارد و در 15 سالگی عنوان استاد بزرگ این رشته را کسب کرد، او با 18 سال سن تاکنون علاوه بر قهرمانی شطرنج جوانان جهان 2 مدال طلا در المپیاد جهانی شطرنج زیر 16 سال به دست آورده است.
استاد بزرگ گلستانی شطرنج ایران در رقابت های جوانان جهان که اواخر شهریور سال جاری در ترکیه برگزار شد، یک دور مانده به پایان مسابقات قهرمانی خود در این رویداد بزرگ را قطعی کرد.
3014/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.