اخبار مرتبط

حجت الاسلام حسن دارابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: در این استان بیشتر در حوزه های قرآنی، علمی و پژوهشی، حمایت از بیماران سخت علاج، کمک به نیازمندان و تامین هزینه ازدواج خلاء در وقف وجود دارد.
وی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده ضمن استفاده از مبلغان اعزامی به مناسبت های مختلف و اختصاص غرفه وقف در نمایشگاه های اوقاف، از مدیران فرهنگی مستقر در امامزادگان و کارشناسان فرهنگی ادارات شهرستان های استان نیز برای ارایه مشاوره به نیک اندیشان به منظور وقف اموال خود متناسب با نیاز های روز جامعه بهره گرفته می شود.
حجت الاسلام دارابی افزود: از ابتدای امسال، 57 وقف جدید در استان بیشتر با نیت حل مسایل و مشکلات جامعه شامل 41 وقف انتفاعی و 16 وقف منفعتی صورت گرفته که ارزش وقف های منفعتی 12 میلیارد و 200 میلیون ریال از سوی کارشناسان اوقاف استان برآورد می شود.
به گفته وی وقف یک واحد منزل مسکونی در شهر گرگان از سوی طاهره وردان مادر شهید با نیت خیرات و مبرات و کمک به نیازمندان از جمله وقف های انجام شده شاخص استان در سالجاری است.
وی سهمیه تعیین شده سازمان برای ثبت وقف جدید در استان گلستان در سال جاری را 100 مورد اعلام کرد.
گلستان 5 هزار موقوفه و 64 هزار رقبه دارد که حدود 85 تا 90 درصد آنها با نیت اطعام دهی و عزاداری ابا عبدالله حسین (ع) وقف شده است.
6204/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.