اخبار مرتبط

علی بیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نوجوان اهل روستای قره سو بندرترکمن در غرب استان گلستان این قرقاول مصدوم را که جزو گونه های ارزشمند و حمایت شده محسوب می شود، برای تیمار و درمان به اداره محیط زیست تحویل داد.
وی گفت : دوره های آموزشی برای اعضای شورای اسلامی و هیاران روستاها، دوره های یک ساعت با محیط بانان برا ی دانش آموزان و معلمان مدارس منطقه و برگزاری جلسات و نشست های تعاملی با جوامع حاشیه نشین زیستگاه ها بخشی از فعالیت های این اداره به منطور جلب نظر و همراه کردن مردم برای حفظ و پاسداشت گونه های جانوری در سطح منطقه است که ثمر بخش واقع شده و تحویل گونه حلال گوشت و پرطرفدار قرقاول بیانگر این مسئله است.
این مقام مسئول با اشاره به همجواری این شهرستان ها با زیستگاه های آبی گفت: بیشتر گونه های تحویلی، پرندگان آبزی و کنار آبزی هستند.
به گزارش ایرنا قرقاول یکی از بزرگترین گونه های تیره ماکیان است؛ زیستگاه این پرنده در جنگل های مرطوب و بوته زارهای تمشک بوده و در بالای درختان پهن برگ آشیانه می سازد.
قرقاول با نام علمی phasianus coichicu از گونه های بومی و حمایت شده کشور است و شکار و نگهداری آن طبق قانون ممنوع بوده و در سال های اخیر این گونه و زیستگاه های زادآوری آن به دلیل افزایش آگاهی و درک زیست محیطی مردم و تلاش شبانه روزی محیط بانان پارک ملی گلستان با ایجاد امنیت زیستگاه ها در شرایط مطلوب زیستی قرار گرفته است.
گلستان و از جمله غرب آن از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است، این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است.
7333/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.