اخبار مرتبط

مهدی تیموری عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست واحد میرزابایلو جنگل گلستان، بامداد امروز حین گشت و کنترل در منطقه دره باغ با دو شکارچی متخلف که وارد منطقه ممنوعه پارک ملی گلستان شده بودند مواجه شدند که در حال پروژکتور کشی بودند.
وی افزود: با کمک مامورین نیروی انتظامی رباط قره بیل، شکارچیان متخلف مورد تعقیب قرار گرفته و یک نفر از آنان دستگیر و یکی دیگر از شکارچیان با توجه به توپوگرافی منطقه و استفاده از تاریکی هوا موفق به فرار شد.
رئیس پارک ملی گلستان با تصریح بر این نکته که شکارچی متخلف فراری شناسایی شده است، افزود : از این متخلفین دو قبضه اسلحه شکاری تک لول قاچاق، دوربین چشمی، پروژکتور ، شش عدد فشنگ و یک قطعه کبک کشف وضبط شد.
وی یاد آور شد: در این رابطه پرونده ای تشکیل و برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی آشخانه از توابع شهرستان بجنورد شد.
پارک ملی گلستان که دارای چهار پاسگاه سرمحیط بانی و 9 پاسگاه محیط بانی است، منطقه حفاظت شده‌ ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است.
این منطقه قدیمی‌ ترین پارک ملی ثبت شده در ایران و پناهگاهی کم‌ نظیر برای حیات ‌وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری، از جمله نیمی از گونه ‌های پستانداران ایران را در حدود 900 کیلومتر مربع گستره خود جای داده و به همین دلیل به عنوان ذخیره ‌گاه زیست ‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ‌است.
پارک ملی گلستان از بهترین زیستگاه ‌های پستانداران بزرگی چون پلنگ، خرس قهوه‌ ای، گرگ، وشق، مرال، شوکا، گوسفند وحشی و بز وحشی، آهوی ایرانی و گراز است و به ویژه به خاطر جمعیت فراوان قوچ و میش اوریال معروف است.
بیشتر گستره پارک در استان گلستان، حدود 34 درصد آن در استان خراسان شمالی و بخش ناچیزی نیز در استان سمنان قرار دارد.
7481/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.