اخبار مرتبط

حمیدرضا علی محمدی روز یکشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: امسال 70 میلیارد ریال وام بانکی با کارمزد 15 درصد به دو صورت سرمایه در گردش یکساله و سه ساله در این پیوند اختصاص یافته که در اختیار صاحبان 463 واحد نانوایی قرار می گیرد.
به گفته وی، صاحبان نانوایی می توانند به اتحادیه خبازان در شهرستان ها مراجعه تا به بانک های عامل معرفی شوند.
طبق آمارهایی که توسط دستگاه های مرتبط در گلستان ارایه می شود، اکنون دو هزار و 282 واحد نانوایی مشغول پخت نان مورد نیاز جمعیت یک میلیون و 869 هزار نفری در استان است که از این تعداد یکهزار و 873 واحد دولتی و 409 واحد آزادپز هستند.
*جابجایی و خرید و فروش مجوز نانوایی تخلف است
استاندار گلستان با تاکید بر این که در اداره یک نانوایی کد ملی افراد و مجوز اداره کل صنعت معدن و تجارت مهم است، گفت: جابجایی و خرید و فروش مجوز به هر نحوی تخلف محسوب و با متخلف به واسطه تشکیل پرونده در محاکم قضایی برخورد قانونی می شود.
سید مناف هاشمی در نشست روز گذشته کارگروه آرد و نان و گندم استان اظهارداشت: برای ایجاد نانوایی در شهرهای جدید نیز باید درخواست مجوز به این کارگروه ارایه تا تصمیم گیری شود.
وی یادآورشد: همچنین حمل و نقل آرد در استان باید با بارنامه صورت گیرد و درغیر این صورت تخلف محسوب می شود.
طبق اعلام مسوولان شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان به ایرنا، میزان مصرف سالانه گندم ساکنان استان حدود 300 هزار تن است که توسط 28 کارخانه آرد فرآوری و سهمیه نانوایی ها دراختیار آنها قرار می گیرد.
6204/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.