اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، امین موسایی روز شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر پذیرش نکردن مدرک دانش موختگان یکی از مراکزدانشگاه علمی ، کاربردی استان توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز گفت: این مشکل با توجه به تاییدیه وزارت علوم و هماهنگی با رئیس دانشگاه یاسوج حل شده است.
وی تصریح کرد: بدون شک دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با توجه به پاسخ صریح وزارت علوم و همچنین تاییدیه وزارت بهداشت مبنی بر اینکه هیچ منع قانونی برای اعمال کردن مدرک دانشگاه علمی و کاربردی و نیز تفاوتی با سایر دانشگاه ها و مراکزعلمی کشور وجود ندارد اقدام به پذیرش مدرک دانش آموختگان که بسیاری از انها از کارکنان این نهاد بودند، خواهد کرد.
موسایی با بیان اینکه با تصمیم هیات دولت تمامی مراکز علمی و کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی و دولتی از پاییز امسال پذیرش دانشجوی جدید نخواهند داشت، گفت: تعداد پنج مرکز در استان مشمول این قانون شده اند.
وی یادآور شد: این پنج مرکز علمی کاربردی در استان شامل مراکز بهزیستی، هلال احمر، 2 مرکز فنی و حرفه‌ای و مرکز میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند که از سال تحصیلی جدید اجازه پذیرش داشجوی جدید ندارند.
وی ابراز داشت: البته در صورتی که رشته‌‌های این مراکز مورد نیاز استان باشد و سایر مراکز خصوصی در استان فاقد این رشته ها باشند و از طرفی زیرساخت‌های لازم برای دایر شدن این رشته ها نیز توسط این مراکز دولتی وجود داشته باشد احتمال می توانند در قالب واگذاری به بخش خصوصی ادامه دهند.
موسایی یادآور شد: در صورتی امکان واگذاری به افراد و موسسات غیر دولتی نباشد کارکنان دارای شرایط لازم همین 5 مرکز دولتی می‌توانند متقاضی واگذاری باشند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هفت هزار و 400 دانشجو در 11 مرکز علمی کاربردی این استان مشغول تحصیل هستند.
موسایی هدف و فلسفه اساسی برای تشکیل دانشگاه علمی کاربردی را کسب مهارت های لازم و کاربردی متناسب با نیاز بازار کار دانست و گفت: به نظر می رسد هنوز فاصله زیادی برای تحقق این مهم وجود دارد.
وی تصریح کرد: از دیگر اهداف تاسیس دانشگاه علمی کاربردی به عنوان حلقه واسط میان مهندسان نظری و استادکاران و متخصصان است.
موسایی افزود: نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های آموزش عالی در مراکز، تقویت نقش نظارت واحد استانی، توسعه آموزش‌های کیفی و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی وایجاد نشاط فرهنگی و اجتماعی از مهمترین برنامه ها و راهبردهای مهم این دانشگاه است.
3016/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.