اخبار مرتبط

رئیس‌هیات کوهنوردی شهرستان گچساران از پیدا شدن کوهنورد روستای کله‌گان شهرستان باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد که ۴۸ ساعت در ارتفاعات خومی ناپدید شده بود، خبرداد.

داود حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگارر ایلنا در گچساران گفت: در پی تماس تلفنی یکی از اهالی روستای کله گان از توابع شهرستان باشت مبنی بر مفقود شدن کوهنوردی از اهالی روستا در ارتفاعات کوه خومی بلافاصله تیم امداد هیات کوهنوردی شهرستان گچساران متشکل از آقایان داود حبیبی، حمید حسنعلی پور و مهرزاد مرادی با هماهنگی و مدیریت وحید محمدی‌تبار مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهکیلویه و بویراحمد برای پیداشدن این کوهنورد وارد عمل شدند.

وی افزود: این افراد با آماده کردن تجهیزات امدادی از طریق بالگرد به ارتفاعات کوه خومی هلی بورن شدند و بعد از سه ساعت گشت زنی شخص حادثه دیده پیدا شد که متاسفانه باتوجه به اینکه مدت ۲ روز در ارتفاعات سرگردان بوده در شرایط وخیمی به سر می‌برد که بلافاصله اعضای تیم با انجام دادن اقدامات اولیه امدادی مصدوم را به جایگاه امنی انتقال دادند.

حبیبی گفت: در تماس با کاپیتان کاظمی و ارسال نقطه مکانی به ایشان، مصدوم را به مراکز درمانی انتقال دادیم و تیم عملیات به فرودگاه گچساران بازگشت.

به گزارش ایلنا، شهرستان باشت در ۱۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.