اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید یدالله حسینی روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: همچنین افزون بر 100 میلیارد ریال بابت هزینه‌های درمان درسطح 2 خدمات بیمه شدگان روستایی در سال گذشته پرداخت شد.
وی بیان کرد: ارائه خدمات اولیه و درمانی سطح یک در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده و در سطح مراکز و خانه‌های بهداشتی انجام می‌شود و سطح 2 خدمات نیز پس از ارجاع بیمار توسط پزشک عمومی به پزشک متخصص و یا بیمارستان‌ها و سایر موسسه‌های درمانی است.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت: این نهاد 100 درصد سرانه درمانی بیمه شدگان در سطح یک و حدود 70 درصد بیمه شدگان در سطح 2 را پرداخت می‌کند.
حسینی یادآور شد: 519 هزار نفر از مردم این استان معادل 70 درصد از جمعیت زیرپوشش خدمات بیمه سلامت هستند.
وی اظهار داشت: 343 هزار روستایی، 95 هزار نفر از کارکنان دولت، 48 هزار تن بیمه همگانی و 33 هزار نفر از سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.
وی بیان کرد: 385 موسسه و 63 مرکز روستایی طرف قرارداد بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد هستند.
حسینی گفت: بیش از 85 درصد خدمات عمومی و درمانی بیمه شدگان روستایی در سطح یک قابل ارائه است.
وی ابراز داشت: سازمان بیمه سلامت با چهار کارکرد و رویکرد مهم از جمله حفاظت مالی از بیمه شدگان، پوشش بیمه همگانی، بهره‌مندی عادلانه از خدمات و اطمینان از تضمین کمیت و کیفیت خدمات ایفای نقش می‌کند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت: پوشش اخبار و گزارش‌های خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی به‌عنوان رسانه مادر و مورد وثوق جامعه همواره بر مدار دقت، صحت و مصلحت بوده است.
3016/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.