اخبار مرتبط

اسلام یاری جو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود اطلاعیه ها و اخطاریه هایی که توسط شرکت آب منطقه ای استان پخش و صادر شده بود برخی از بهره برداران، اقدام به کشت محصولات آب بر، بر خلاف کشت های مجاز کرده بودند.
وی افزود: در همین راستا، با همکاری نیروی انتظامی و اداره برق شهرستان، نسبت به قطع این چاه ها اقدام شد و این روند با جدیت و گستردگی بیشتری ادامه خواهد یافت.
یاری جو بیان کرد: 9 تیم گشت و بازرسی برای پلمپ چاه های غیرمجاز آب و جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز جدید در راستای مقابله با بحران کم آبی توسط این شرکت تشکیل شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به بروز پدیده خشکسالی و تنش آبی کشت برنج و هندوانه به عنوان 2 محصول کشاورزی دارای مصرف آب بالا در این استان ممنوع است.
بر اساس ابلاغیه وزارت نیرو به جز 2 استان شمالی کشور (گیلان و مازندران) کشت محصولات کشاورزی دارای مصرف آب بالا به ویژه برنج و هندوانه در بقیه استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد ممنوع خواهد بود.
رئیس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد تصریح کرد: با وجود اخطارها‌ و تذکر‌های لازم اما عده ای از مردم کهگیلویه و بویراحمد در برخی نقاط این استان از جمله یاسوج (حدفاصل روستای مختار تا دهنو) اقدام به کشت برنج کرده اند.
کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 270 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سالانه نیز 850 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.
9868/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.