اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کورش حسنی روز چهارشنبه در نشست کمیته نهضت مطالعه مفید و انجمن کتابخانه های عمومی گچساران افزود: از سال 92 تاکنون پنج باب کتابخانه با زیر بنای بیش از 2 هزار متر مربع و اعتبار 14 میلیاردو 200 میلیون ریال به فضاهای فرهنگی گچساران اضافه شده است.
وی بیان کرد: در این مدت سه باب کتابخانه در شهر دوگنبدان شامل کتابخانه های کوی کارکنان،500دستگاه و رادک بهره برداری شده است.
حسنی تصریح کرد: کتابخانه روستاهای خیرآباد و باباکلان از دیگر زیرساخت های احداث شده از سال 1392 تاکنون در این شهرستان بوده است.
وی ابراز داشت: هم اکنون یک باب کتابخانه در کوی رادک شهر دوگنبدان با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
وی تعداد کتابخانه های عمومی گچساران را 12 باب ذکر کرد و گفت: بیش از 110 هزار نسخه کتاب در موضوع‌های مختلف ادبی، تاریخی، جغرافیایی، سیاسی و علمی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان وجود دارد.
حسنی گفت: این کتاب ها درقالب 80عنوان پذیرای علاقه مندان به کتابخوانی در گچساران است.
رئیس اداره امور کتابخانه های گچساران افزود: بیش از هفت هزار نفر عضو فعال کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند.
حسنی مساحت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را بیش از 28 هزار متر مربع ذکرکرد.
وی بیان کرد: 6 باب کتابخانه محله ای در این شهرستان هم فعال است.
فرماندار گچساران نیز در این نشست یکی از عوامل اساسی در ترویج فرهنگ مطالعه را ایجاد زیرساخت های جدید به ویژه در روستاها و محله های مسکونی دانست.
عبدالرحیم رحیمی با اشاره اهمیت گسترش کتاب و کتابخوانی در سطح مدارس شهرستان گفت : در 300مدرسه سطح شهرستان کتابخانه فعالیت می کند.
وی گفت: در مقطع ابتدائی 42 کتابخانه با تعداد 62 هزار جلد کتاب در دوره متوسطه اول 21 کتابخانه و در متوسطه دوم 22 کتابخانه با 41و 800جلد کتاب فعالیت دارند.
وی برنامه محور بودن اعضا انجمن را بسیار ارزشمند عنوان کرد.
وی ضمن تاکید بر همکاری دستگاه های مرتبط از جمله شهرداری دوگنبدان با نهاد کتابخانه های عمومی افزود: باید با تعامل و تلاش شرایط مطلوب را با تجهیز کتابخانه ها برای بهره گیری بهتر فراهم کرد.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
8143/1821
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.