اخبار مرتبط

سید یدالله حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای رفع همپوشانی بیمه‌ای و مدیریت بهینه منابع مالی نظام سلامت این بیمه مکلف است نسبت به رفع همپوشانی، شناسایی و ساماندهی افراد دارای 2 دفترچه درمانی یا بیشتر اقدام نماید.
وی عنوان کرد: هم اکنون 70 درصد جمعیت بیمه شده استان معادل 520 هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند.
حسینی تصریح کرد: با همکاری سازمان تأمین اجتماعی و راه اندازی سامانه الکترونیک از اولویت‌های سازمان است که هر فرد باید یک نوع دفترچه درمان داشته باشد تا بر اساس آن بتوان منابع مالی سازمان را مدیریت و خدمات یکسانی به بیمه شدگان ارائه شود.
وی سهم استان از بودجه بیمه سلامت در سال 96 را یک هزارو 500 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در سال جاری این منابع به یک هزار میلیارد ریال کاهش یافت.
حسینی اضافه کرد: 17 تا 20 درصد منابع استان در سال جاری کمتر از عملکرد سال 96 بوده است.
وی مدیریت منابع بیمه‌ای را یک اولویت دانست و گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان و مردم منابع بیمه‌ای استان مدیریت خواهد شد.
حسینی اظهار کرد: برای پزشکان سقف مشخص هزینه‌ای از سوی بیمه سلامت مشخص شده که ملزم به رعایت آن هستند.
مدیرکل بیمه سلامت اظهار کرد: تاکنون مطالبات مؤسسات درمانی بیمه سلامت در بخش‌های مختلف از سال 96 پرداخت نشده است.
وی گفت: تنها در پرداخت‌های مطالبات دولتی، بیمه سلامت استان 6 ماه تأخیر دارد.
حسینی تصریح کرد: از جمعیت 713 هزار نفری این استان بیش از 48 هزار نفر که از هیچ پوشش بیمه‌ای برخوردار نبودن تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.
وی عنوان کرد: 343 هزار روستایی، 95 هزار نفر از کارکنان دولت، 48 هزار تن بیمه همگانی و 33 هزار نفر از سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.
وی بیان کرد: 385 موسسه و 62 مرکز روستایی با بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد طرف قرارداد هستند.
وی ابراز داشت: سازمان بیمه سلامت با چهار کارکرد و رویکرد مهم از جمله حفاظت مالی از بیمه شدگان، پوشش بیمه همگانی، بهره‌مندی عادلانه از خدمات و اطمینان از تضمین کمیت و کیفیت خدمات ایفای نقش می‌کند.
کهگیلویه وبویراحمد با 713 هزار نفر دارای هشت شهرستان و 17 شهر است.
7531/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.