اخبار مرتبط

مسعود ظفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : تلاش می شود با احداث پارک های جدید سرانه فضای سبز در شهر دوگنبدان به میزان سرانه فضای سبز کشوری یعنی نزدیک به 11 متر مربع برسد.
شهر دوگنبدان 690 هکتار مساحت دارد.
شهر صنعتی و نفت خیز دوگنبدان یک میلیون و 296 هزار متر مربع فضای سبز دارد و این میزان فضای سبز در پارک‌های عمومی، کودک، جنگلی و فضای سبز حاشیه معابر ایجاد شده است.
وی افزود:با احداث 18پارک و بوستان در نیمه دوم سال 1396 در این شهر،تعداد پارک های ایجاد شده دردوگنبدان نزدیک به 2برابر افزایش یافته است.
به گفته وی ،: پیش از این 14 پارک و بوستان در مناطق مختلف شهر دوگنبدان احداث شده بود.
شهردار دوگنبدان پارک پونه به مساحت 2 هکتار و 500 مترمربع و 127میلیارد ریال اعتبار در منطقه پانصد دستگاه ترابری ، پارک یاس به متراژ چهار هزار متر مربع، 2 پارک در منطقه 108 دستگاه به متراژ هشت هزار و 500 متر مربع و پارک جاده پازنان به متراژ پنج هزار متر مربع را از مهمترین پارک های جدید ایجاد شده در این شهر دانست.
ظفری تصریح کرد: سه پارک محله‌ای در کوی نفت، بوستان نزدیک ساختمان دانشگاه پیام نور، بوستان میدان فردوسی، پارک روبروی استخر 500دستگاه، بوستان جنب آپارتمان‌های فنی و حرفه‌ای، پارک جنب کتابخانه فردوسی، احداث 3 بوستان در خیابان 23شمالی و 22 جنوبی کارکنان و همچنین احداث بوستان در جنب دانشگاه علمی و کاربردی به متراز 2 دوهزار 300 متر مربع از دیگر پارک های تازه احداث شده در شهر دوگنبدان است.
وی ابراز داشت:با افتتاح 18 پارک محله‌ای در نقاط مختلف شهری دوگنبدان در حال حاضر این شهر دارای تعداد 32 پارک محله‌ای است.
شهر 100 هزار نفری دوگنبدان در 150 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.
/16628143
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.