اخبار مرتبط

اورنگ ایلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که۲۴ هزار زایمان طبیعی و رایگان از زمان آغاز طرح تحول سلامت (اردیبهشت 93) تاکنون در بیمارستان‌های این استان انجام شده است.
وی تصریح کرد که میزان سزارین از حدود ۲۹.۲ درصد قبل از اجرای طرح تحول سلامت به ۱۸.۹ درصد رسیده است.
ایلامی با اشاره به کاهش چشمگیر ارجاع بیماران به خارج از استان کهگیلویه و بویراحمد برای مداوا بعد از اجرای طرح تحول سلامت تصریح کرد که در سه ماهه نخست سال جاری تنها ۱۸۰ بیمار برای مداوا به خارج از استان اعزام شدند.
وی بیان کرد: کاهش ارجاع به خارج از بیمارستان‌ها برای تأمین تجهیزات پزشکی پر مصرف از ۱۰۰ درصد به ۴۲ درصد یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول سلامت در استان کهگیلویه و بویراحمد است که منجر به کاهش هزینه از جیب مردم شد.
بر اساس آمارهای موجود امید به زندگی به‌عنوان یکی از مهمترین شاخص‌های سلامت در بین زنان این استان از 82 سال فراتر رفته است.
آمارها نشان می‌دهد که امید به زندگی در بین مردان استان به بیش از 76 سال رسیده است.
پنج بیمارستان با نزدیک به 600 تخت در شهرهای یاسوج، دوگنبدان، باشت و لیکک در حال ساخت است که برخی مراحل پایانی ساخت را طی می‌کند.
850 تخت بیمارستانی دولتی، 150 تخت خصوصی، 350 خانه بهداشت، 70 مرکز درمانی ازجمله زیرساخت‌های کنونی بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد است.
600 پزشک عمومی و دندان‌پزشک، 250 پزشک متخصص و فوق تخصص در این استان به مردم خدمت می‌کنند.
استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی بیش از 713 هزار نفر دارای هشت شهرستان، 17 بخش و یک هزار و 676 روستای دارای سکنه است.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: سید ولی موسوی نژاد
۸۱۴۳/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.