اخبار مرتبط

داریوش فقهی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تقویت زیرساخت‌های آب شرب، عملیات اصلاح و مرمت شبکه توزیع شهر دهدشت و نیز توسعه شبکه آب شرب مسکن مهر دهدشت در دستور کار قرار گرفت.
وی تاکید کرد که با توجه به ضرورت اصلاح شبکه توزیع آب شرب شهر دهدشت این کار به‌صورت ویژه در برنامه آبفای شهری قرار گرفته است و در سه ماه اخیر سه کیلومتر شبکه توزیع آب شرب شهر دهدشت اصلاح و مرمت شد.
وی میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح را افزون بر 6 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در ماه‌های آتی نیز روند اجرای اصلاح و توسعه شبکه آب شرب شهر دهدشت ادامه خواهد یافت.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری کهگیلویه همچنین از توسعه شبکه توزیع آب مسکن مهر شهر دهدشت به طول 2 کیلومتر خبر داد و گفت: با توجه به ضرورت خدمات‌رسانی هرچه بهتر به ساکنان مسکن مهر و کاهش نوسان و افت فشار آب این کار انجام شد.
فقهی پور در ادامه میزان الگوی مصرف روزانه هر مشترک را 800 لیتر ذکر کرد و گفت: میزان مصرف مشترکان در کهگیلویه بیش از این الگو است.
وی با اشاره به هزینه‌های زیاد آب مصرفی مشترکان تصریح کرد: نیاز است مردم نسبت به مصرف بهینه آب با این نهاد برای کاهش هزینه‌ها همکاری کنند.
فقهی پور اضافه کرد: آب بهای دریافتی از مشترکانی که مصرف آب آنها بیش از حد مجاز باشد نیز به‌صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه در ادامه گفت: 55 کیلومتر از خطوط شبکه توزیع آب شرب شهری دهدشت مرکز این شهرستان فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد.
داریوش فقهی پور اظهار داشت: برای اصلاح و بازسازی مجدد شبکه‌های فرسوده در شهر دهدشت بیش از 83 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
طول خطوط انتقال آب شهری دهدشت 28 کیلومتر است.
طول شبکه شهری دهدشت نیز 150 کیلومتر است که با توجه به فرسوده بودن نیازمند اصلاح و توسعه است.
فقهی پور تصریح کرد که آب و فاضلاب شهری شهرستان کهگیلویه علاوه بر تأمین آب شهرهای دهدشت و سوق آب 29 روستای اقماری را نیز تأمین می‌کند.
آب شرب مورد نیاز جمعیت بیش از 65 هزار نفری شهر دهدشت از هفت حلقه چاه به طول 22 کیلومتر تأمین می‌شود.
تعداد مخازن آب شهری دهدشت چهار مخزن به حجم 12 هزار و 500 متر مکعب است و میزان دبی آب تولیدی از چاه‌های تأمین آب شرب دهدشت 162 لیتر بر ثانیه است.
تعداد مشترکان آب و فاضلاب شهری کهگیلویه بیش از 15 هزار مورد اعلام شده است.
مدیر آمور آب و فاضلاب شهری کهگیلویه تاکید کرد که در کنار توسعه زیر ساخت‌های آبی و اصلاح شبکه آب، برنامه‌های مختلف فرهنگی در سطح شهر دهدشت در حال انجام است تا شهروندان هرچه بیشتر نسبت به اهمیت مقوله صرفه‌جویی در مصرف آب شرب آگاهی یابند.
وی از توزیع بیش از 4 هزار بروشور راهکارهای مصرف بهینه آب بین شهروندان دهدشتی خبر داد و گفت: علاوه بر این کارشناسان آبفای شهری دهدشت با حضور در مراکز عمومی و مساجد نسبت به ترویج مصرف بهینه آب اقدام می‌کنند.
خبرنگار: مسعود علیزاده ** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
1662/6110

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.