اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید امین الله حجازی در خطبه های نماز جمعه شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران افزود: عمل به سیره رضوی در خدمت صادقانه و خالصانه به مردم مهمترین وظیفه مسئولان اجرایی در جامعه اسلامی به ویژه با رویکرد مردم سالاری دینی است.
وی بیان کرد که خدمت بی منت، توجه و رسیدگی به مشکلات مردم قبل از درخواست آنان، تلاش برای تحقق عدالت اجتماعی و ساده زیستی از مهمترین ویژگی های زندگی براساس سیره رضوی از سوی مردم و مسئولان در جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام حجازی بیان کرد که جشن های دهه کرامت می تواند فرصتی برای نشاط براساس آموزه های دینی باشد.
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه(س) خواهر امام رضا (ع) و روز دختر در ابتدای دهه کرامت، تصریح کرد: این بانو الگوی کامل یک دختر مسلمان است.
امام جمعه دوگنبدان دختران جوان را به درک شرایط سیاسی اجتماعی کنونی جامعه و حفظ پوشش اسلامی فرا خواند.
یکم ذیقعه سالروز میلاد معصومه(س) تا 11 ذی القعده سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) دهه کرامت نامگذاری شده است.
برنامه های دهه کرامت از سوم تا سیزدهم مرداد امسال اجرا می شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به روز پنجم مرداد و برپایی نخستین نماز جمعه اشاره کرد و گفت که شرکت در نماز جمعه به دلیل آگاهی از مسائل روز شهرستان، کشور و جهان اسلامی دارای اهمیت فراوانی است.
وی ابراز داشت که شرکت در نماز جمعه به عنوان میعادگاه نمایش وحدت بین اقشار مختلف جامعه از سوی بزرگان دین سفارش فراوانی شده است.
نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی با استقبال و حضور با شکوه مردم در پنجم مرداد 1358 هجری خورشیدی به امامت آیت الله «سید محمود طالقانی» در دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده:حسینعلی راشکی
8143/8005
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.