اخبار مرتبط

سید یدالله حسینی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که بیمارانی که قبل از تاریخ اول مرداد امسال در بخش غیر دولتی بستری شده اند مشمول این دستور العمل نبوده و مطالبات و هزینه های بستری و درمانی آنها در تعهد سازمان بیمه سلامت خواهد بود.
وی تصریح کرد که بر اساس بند الف تبصره 17قانون بودجه سال 96 و تصویب نامه هیات وزیران ارائه خدمات سرپایی به بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی از تاریخ ذکر شده در مراکز غیردولتی ممکن نیست.
حسینی ادامه داد که البته بیمه شدگان کارکنان دولت، روستائیان و سایر اقشار مشمول این مصوبه نمی شوند و همچون گذشته می توانند از خدمات درمانی در مراکز دولتی و خصوصی استفاده کنند.
حسینی یادآور شد که در مناطقی که بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ارائه خدمات تشخیصی در بیمارستان های دانشگاهی کافی نباشد، هزینه های تشخیصی درمانی بیمه شدگان فوق که در بیمارستان های غیر دانشگاهی طرف قرار داد مراجعه کنند در تعهد سازمان بیمه سلامت خواهد بود.
وی ابراز داشت: بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی باید با در دست داشتن دفترچه بیمه معتبر برای دریافت خدمات سرپایی ، بستری و بستری موقت به مراکز تشخیصی درمانی دولتی از بیمارستان، کلینیک ویژه و مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.
حسینی با بیان اینکه که ارائه خدمات دارویی در بخش دولتی و غیر دولتی امکانپذیر است، افزود: در صورتی که بیمه شده صندوق بیمه همگانی برای دریافت خدمات رادیوتراپی وشیمی درمانی تحت درمان دربخش غیردولتی بوده ، می تواند با هماهنگی دانشگاه با بیمه سلامت تا اتمام دوره فعلی درمان از پوشش بیمه استفاده کند.
وی گفت: از آنجا که تمامی خدمات بیمه ای به جز دارو به بیمه شدگان بیمه همگانی می بایست در مراکز دولتی صورت پذیرد پرداخت سهم سازمان اعم از دارو و پاراکلینیک و سایر خدمات تنها به شرط تجویز توسط پزشکان مراکز دولتی امکان پذیر است.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت که تمامی نسخ تجویزی ویزیت ، خدمات، دارو یا پاراکلینیک باید ممهور به مهر مراکز درمانی دولتی محل ارائه خدمت باشد.
حسینی اظهار داشت که نسخ تجویزی توسط پزشکان بخش غیر دولتی طرف قرار داد یا غیرطرف قرار داد قابل پرداخت نیست.
وی تاکید کرد که در صورت اعلام دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر عدم کفایت بخش دولتی در ارائه خدمات از جمله خدمات سطح یک قابل ارائه توسط پزشکان عمومی، دیالیز، رادیوتراپی و شیمی درمانی در اداره کل می توانند با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و تنظیم صورت جلسه و تفاهم نامه نسبت به خرید خدمات درمانی به صورت بیمه ای از مراکز غیر دولتی اقدام کنند.
وی ابراز داشت که در صورت نبود مراکز دولتی ارائه دهنده خدمت درمانی اداره کل استان می تواند با بیمارستان های انحصاری غیر دولتی برای ارائه خدمت به بیمه شدگان قرار داد منعقد کنند.
وی گفت که 50 درصد حق سرانه بیمه خدمات درمانی به ازای هر نفر برای یک سال در صورت تایید توسط کمیته امداد حضرت امام (ره)یا سازمان بهزیستی پرداخت می شود.
بیش از 350 هزار نفر از جمعیت حدود 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش بیمه سلامت‌اند که از این تعداد 304 هزار نفر روستایی و عشایری هستند.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
3016/6110

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.