اخبار مرتبط

اسماعیل جمیاری روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که 381 تن از این تعداد زندانی غیرعمد در بند زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد مرد و هفت نفر نیز زن هستند.
وی تصریح کرد که 333 نفر از این افراد محبوس در زندان‌های استان دارای چک بلامحل، 37 نفر مهریه، پنج نفر نفقه و 13 تن نیز مربوط به تصادفات رانندگی هستند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد میزان برآورد بدهی این افراد را نیز افزون بر 60 میلیارد ریال ذکر کرد.
جشن گلریزان امسال برای آزادی و تأمین کمک‌های مالی این تعداد زندانی غیرعمد روز شنبه هفته آینده در یاسوج برگزار می شود.
جمیاری ادامه داد که سال گذشته نیز 123 زندانی غیرعمد در بند زندان‌های این استان به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند که 112 نفر از این تعداد مرد و 11 نفر زن بودند.
جمیاری مبلغ پرداختی برای آزادی این تعداد زندانی را افزون بر 41 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 24 نفر از زندانیان غیرعمد این استان در شهرهای مختلف آزاد شدند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد زندانیان غیرعمد را «بدهکاران غیر بزهکار» توصیف کرد که تنها به دلیل ارتکاب جرمی غیرعمد و برای نداشتن و فقر مالی مدت‌ها از خانواده، زن و فرزندان خود دور شده است.
جمیاری با اشاره به پیامدهای منفی برای زندانیان غیرعمد گفت که در صورت طولانی شدن زمان زندانی شدن آنان انبوهی از کینه‌ها و عقده‌ها در درون خانواده‌ ایجاد خواهد شد.
وی اظهار داشت: کمک به زندانیان غیرعمد علاوه بر حس نوع‌دوستی و سخاوتمندی سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی از سوی برخی اعضای خانواده این افراد خواهد شد.
وی مهمترین منابع کمک به زندانیان غیرعمد را شامل کمک‌های خیرین، شرکت‌های بیمه‌ای، منابع ستاد مرکزی دیه، گذشت طلب کاران، محاکم قضایی مبنی بر حکم پذیرش اعسار، بانک‌های عامل و نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد اعلام کرد.
جمیاری با بیان اینکه رقم کمک‌های خیرین در استان بسیار ناچیز است خواستار سهیم شدن بیش از پیش افراد نیکوکار و دارای تمکن مالی و اطلاع رسانی و آگاه بخشی بیش از پیش رسانه‌ها در این راستا شد.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
3016/6110

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.