اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا جبار کیانی پور روز سه شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: در کنار راه اندازی واحدهای تولیدی کلان حمایت از کسب و کارهای خرد در استان ضروری است.
وی با اشاره به نام‌گذاری سال 96 به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بیان کرد: یکی از مهم‌ترین راهکاری تحقق این آرمان توجه به بخش کسب و کارهای خرد اقتصاد و ظرفیت‌های سرمایه گذاری در آن است.
کیان پور بیان کرد: رونق اقتصادی در استان در پی مردمی کردن اقتصاد به دست می‌آید که در آن همه افراد فعال در جامعه می‌توانند به کسب و کارهای درآمدزا بپردازند.
وی اظهار داشت: بخش خصوصی آماده کمک به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌های دولت یازدهم برای رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار است و با بررسی موانع تولید در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در این راستا حرکت خواهد کرد.
کیانی پور بیان داشت: شرایط کشور از رکود و تورم خطرناک به سمت عادی شدن رفته است و سطح انتظار از دولت که در ابتدا فعال کردن واحدهای راکد بود به سمت بازاریابی بین‌المللی حرکت کرده است.
وی افزود: کاهش نرخ ارز، کاهش تورم و پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به بخش خصوصی در قالب اسناد خزانه از جمله اقدام‌های ارزنده دولت یازدهم است که سبب رضایتمندی بخش خصوصی از دولت شده است.
در بسیاری از کشورها باتوجه به نظام اقتصادی آن کشور، کسب و کارهای کوچک رایج است که از آن جمله می توان به فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی، نانوایی، آرایشگاه، وکیل، مغازه دار، حسابدار، غذاخوری، عکاس، مشاغل کوچک کشاورزی و دامداری، ساخت و ساز در مقیاس کوچک، و کسب و کار آنلاین نظیر طراحی وب و مواردی از این دست اشاره کرد.
کهگیلویه و بویراحمد بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 بیش از 713 هزار نفر جمعیت دارد.
بر اساس گزارش‌ها نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد از 17،7 درصد در سال 94 با 4،4 درصد کاهش هم اینک به حدود 13،3 درصد رسید.
کهگیلویه و بویراحمد از سال 92 تا 94 بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داشت به‌طوری‌که از برنامه سوم به این طرف مقام اول یا دوم بیکاری مربوط به این استان بود.
خبرنگار: سید ولی موسوی نژاد** انتشار دهنده: حسینعلی راشکی
6110/8005
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.