اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این روزها گروه های مختلف سیاسی و قومی شهرستان گچساران با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات، خواستار حضور آگاهانه در این انتخاب سرنوشت ساز هستند.
مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران که در ابتدا بنا بر مصالح عمومی اعلام کردند مناظره ها به صورت زنده پخش نمی شود، اما با درخواست های مردم اینبار هم به مطالبه آنها ندای مثبت دادند و مناظره ها به صورت زنده پخش شد.

** توجه به مصالح نظام جمهوری اسلامی ایران
خواهر یک شهید در گچساران گفت که حل مشکلات اشتغال، ازدواج، مسکن و سایر نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مطالبه عمومی مردم از رئیس جمهور آینده است.
مهین بنیاد اصل که برادرش تنها 20 روز پس از ازدواجش به جبهه جنگ عزیمت و پنج روز بعد به شهادت رسید با اشاره به انگیزه خدمت در اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران از کاندیدها خواست برنامه محوری، ارائه راه حل برای رفع مطالبات مردمی و دادن وعده هایی که تحقق آن امکان پذیر باشد را در اولویت تبلیغات خود قرار دهند.

** حمایت از ورزش های قهرمانی و همگانی
یک پیشکسوت ورزش در گچساران با اشاره به اهمیت ورزش های قهرمانی در افتخارآفرینی فرامرزی و ایجاد سرگرمی های سالم برای کاهش آسیب ها، گفت که توجه بیشتر به حمایت از قهرمانان ورزشی امری ضروری است.
اسماعیل پناهپوری که 25 سال سابقه مدیریت اداره ورزش گچساران را دارد با یادآوری به کم تحرکی و اضافه وزن به عنوان یکی از مهمترین تهدیدهای سلامتی به ویژه در دانش آموزان از رئیس جمهور آینده خواست که تلاش برای ترویج بیشتر ورزش های همگانی را به صورت جدی تری دنبال کند.

** ایجاد فرصت های شغلی مطالبه نسل جوان
یک جوان بیکار 31 ساله دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته شیمی بیان کرد که ایجاد امکان فرصت های شغلی برای نسل جوان نیازی است که رئیس جمهور آینده برای توسعه کشور باید به آن توجه بیشتری کند.
احمد مرادی با اشاره به اجرای برخی طرح های بزرگ اشتغالزا نظیر آبرسانی به دشت امامزاده جعفر و پرداخت تسهیلات اشتغالرایی در سال های اخیر در گچساران گفت که من اعتقاد دارم مشکلات اشتغال جوانان یک شب حل نخواهد شد اما انتظار دارم که هنگام انتخاب نیروهای کار به عدالت اجتماعی نگاه مسئولان باشد.
وی ابراز داشت که برخی خانواده چندین فرزند شاغل و برخی خانواده ها تمام اعضای آن بیکار است.
وی از مسئولان خواست در گزینش کارجویان چنین مسائلی را بیشتر مد نظر نظر داشته باشند.

** حضور آگاهانه پیش نیاز ساختن فردایی بهتر
عضو هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور آگاهانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت، رسالت ایرانیان برای آینده کشور و شایسته سالاری است.
غلام رضا تاجگردون با اشاره به برنامه زنده مناظره، برنامه‌های ضبط شده و اظهارات نامزدهای ریاست جمهوری از طریق صدا و سیما افزود: زمینه کافی برای انتخاب فرد اصلح وجود دارد و با تحقیق درباره برنامه‌های هر کدام از نامزدها می‌توان به بهترین انتخاب رسید.
وی بیان کرد: هر چند حضور گسترده مردم در انتخابات لازمه اقتدار و تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران است اما انتخاب شایسته‌ترین افراد، بدون توجه به منافع شخصی و با توجه به شرایط کشور ضرورتی است که باید مورد توجه رأی دهندگان باشد.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که مطرح کردن وعده‌های قابل تحقق و تشریح برنامه‌های پیش بینی شده به جای ورود به حاشیه‌ها از طرف کاندیداها و هواداران آنها می‌تواند بستر یک انتخابات آرام و سالم را فراهم کند.
تاجگردون انتخابات را مظهر مردم سالاری دینی و انتخاب بالاترین مقام‌ اجرایی کشور از سوی مردم دانست و خاطرنشان کرد: شیرینی حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی نباید با حاشیه سازی بی مورد کم رنگ شود.
وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو، افزود: باید نامزدهای انتخابات اخلاق مداری را سرلوحه کارشان قرار دهند.
تاجگردون بیان کرد: ملت ایران در این برهه حساس با حضور حداکثری در پای صندوق های رای بار دیگر دشمنان را از دستیابی به اهداف شوم خود ناامید خواهند کرد.
وی با بیان اینکه انتخابات یک روند برنامه ریزی شده و قانونمند است، گفت: همه باید در چارچوب قانون در تمامی مراحل حق الناس را رعایت کنند.
عضو هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: با افرادی که بخواهند از هر طریقی سبب ایجاد بی نظمی در روند انتخابات شوند با آن ها برخورد می شود.
وی تصریح کرد: حضور گسترده همه قشرهای مختلف مردم در انتخابات سبب تداوم ثبات و همبستگی ملی خواهد شد.
تاجگردون ابراز کرد: رعایت اخلاق و موازین شرعی مهمترین رکن اساسی انتخابات است.
وی تصریح کرد: انتظار می‌رود مردم گچساران برای حضور در پای صندوق های رای و انتخاب فرد اصلح و کاردان آماده شوند.

** پایبندی به قانون ضرورت برگزاری انتخابات سالم
امام جمعه موقت شهر دوگنبدان گفت که برگزاری انتخابات سالم در گرو اخلاق مداری و پایبندی به قانون از سوی تمام کاندیدها و هواداران آنهاست
حجت الاسلام علیرضا صفایی با اشاره به گرم شدن فضای انتخاباتی کشور پس از برگزاری مناظره‌های زنده بیان کرد که نامزدها و هواداران آنها برای برگزاری انتخاباتی آرام تنها به تشریح برنامه‌های مورد نظر بپردازند و از بیان سخنانی که سبب ایجاد هیجان کاذب در مردم می‌شود، خودداری کنند.
وی با یادآوری تلاش دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی برای کمرنگ جلوه دادن شور انتخاباتی در ایران، ایجاد فضای همدلی برای حضور گسترده مردم در انتخابات را مهمترین رسالت دوستداران نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.
امام جمعه موقت شهر دوگنبدان تصریح کرد که حضور در انتخابات حق شهروندی و تکلیف همه ایرانیان مسلمان و وطن دوست است که توسعه ایران اسلامی را تضمین می‌کند.

** برخورد با قانون شکنان
فرماندار گچساران گفت: استفاده از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع است و با افرادی که از این قوانین تخطی کنند برخورد قانونی می‌شود.
عبدالرحیم رحیمی افزود که برنامه ریزی لازم برای قانون شکنان در تبلیغات انتخاباتی انجام شده است و متخلفان از نگاه تیزبین قانون دور نخواهند بود.
وی تعداد شعب اخذ رأی گچساران را 133 مورد ذکر کرد و افزود: 63 شعبه از این تعداد در نقاط شهری و 70 شعبه نیز در مناطق روستایی مستقر می‌شوند.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ 29 اردیبهشت‌ سال جاری همزمان با سراسر کشور در شهرستان گچساران برگزار خواهد شد.
هم‌اکنون 120 روستا و آبادی دارای کد شناسه در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد 56 روستا دارای جمعیت بالای 20 خانوار است.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
خبرنگار: فرزانه شریفی**انتشار دهنده:حسینعلی راشکی
8143/8005
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.