• کدخبر: 636539
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین ،به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج در این مراسم باشکوه که حضور معلمین در ان چشمگیر بود شهردار یاسوج، مدیرکل آموزش پرورش استان و معاونان وی و جمعی دیگر از مسئولین استانی و هم چنین هنرمندان استانی و کشوری بویژه محمود پاک نیت هنرمند مطرح سینمای کشور حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم شهردار یاسوج این مناسبت مهم را به جامعه فرهنگی استان تبریک گفت و اظهار داشت: آنچه شغل معملی را به عنوان یک شغل از سایر شغل ها متفاوت میکند مبارزه و تلاش معلم علیه جهل و بیسوادی است .
محمد علی جاوید در ادامه به برخی از برنامه ها و طرح های فرهنگی شهرداری یاسوج اشاره کرد و بیان داشت: مکان ترمینال قدیم شهر یاسوج که یک فضای بزرگ و مناسب است را به حوزه فرهنگی شهرداری واگذار کردیم و قصد داریم در این مکان یک فرهنگسرای بزرگ برای کارهای فرهنگی و هنری بسازیم.
وی موضوع پرسش مهر دانش آموزی و توجه به مطالبات مطرح شده از سوی دانش آموزان و خانواده های آنها در شهر یاسوج را مطرح کرد و گفت: خروجی این برنامه بیان سه معضل و مطالبه مهم از دید دانش آموزان و خانواده های آنهاست .
جاوید این سه معضل را این گونه بر شمرد: ۱- موضوع آسفالت معابر شهر، ۲- ترافیک و پل های ورودی شهر و ۳- سرانه فاض سبز در پارک های شهری.
شهردار یاسوج در پایان با یاداوری برنامه ها و برخی از طرح های شهرداری در حوزه های مختلف، هدف از برگزاری هفته نکوداشت یاسوج را معرفی و شناساندن این شهر به تمام مردم کشور خواند.

آموزش و پرورش اولویت هر کشوری در مسیر توسعه است
در ادامه این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر هر کشوری بخواهد به توسعه برسد ناگزیر و ناچار باید آموزش و پرورش در آن کشور اولویت باشد.
هادی زارع پور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری هفته معلم را به معلمان زحمت کش استان تبریک گفت.
وی از برنامه های متعدد آموزش و پرورش استان به همین مناسبت خبر داد و اظهار داشت: ما امسال و به همین مناسبت برنامه های متعددی در نظر گرفته ایم که امیدواریم این برنامه ها در خور و شان مقام والای معلمین عزیز باشد .
زارع پور با تاکید بر جایگاه معلم در همه جوامع تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه در تمامی حوزه ها کشورها ناگزیر و ناچار باید آموزش و پرورش را به عنوان اولویت اول خود در نظر داشته باشند .

هنر می تواند موتور محرکه فرهنگ سازی در جامعه باشد
بازیگر مطرح سینمای کشور در مراسم هفته نکوداشت شهر یاسوج و جشن روز معلم در یاسوج هنر را موتور محرکه فرهنگ سازی در جامعه خواند.
محمود پاک نیت با ابراز خوشحالی از فرصت به دست آمده برای حضور و دیدار با مردم یاسوج و تبریک روز معلم گفت: کار معلمی کار بسیار سختی است و معلم علاوه بر تعلیم و تربیت یکی از مهم ترین رسالت ها در حوزه فرهنگی جامعه را نیز بر عهده دارد.
وی به زیبایی های شهر یاسوج اشاره کرد و اظهار داشت: باید این شهر به مردم کشور و حتی جهان معرفی شود که همه بتوانند از زیبایی های آن بهره ببرند و از طرف دیگر با رشد گردشگری در این استان وضعیت اقتصادی مردم استان نیز بهبود یابد.
پاک نیت ساختن پارک ،آپارتمان و آسفالت را از وظایف شهرداری خواند و در ادامه گفت: در کنار این کارها و مهم تر از آن فعالیت و کار فرهنگی است که شهرداری یاسوج حتما باید این مهم را مورد توجه قرار دهد .
حضور این چهره مطرح سینمایی در این مراسم با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد.
چهارمین روز از مراسم نکوداشت شهر یاسوج و تجلیل از مقام معلمین با ساتقبال بسیار خوب مردم همراه با برنامه های مختلف هنری و فرهنگی از جمله شعرخوانی شاعران استان و شهر شیراز ، اجرای موسیقی محلی و اجرای طنز محلی و هم چنین اجرای احمد خاکیان«غضنفر» بود.
شایان ذکر است پنجمین روز این مراسم امروز چهارشنبه و با بخش های متنوع هنری و فرهنگی در بوستان ولایت شهر یاسوج برگزار خواهد شد .

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 636539
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.