اخبار مرتبط

مسئول هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اهدای عضو جوان مرگ مغزی کهگیلویه و بویراحمدی به سه بیمار نیازمند به عضو، حیات دوباره بخشید.

به گزارش ایلنا، ساسان عباسی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سید جواد حیدری از سادات جلیل‌القدر اهل روستای ده برآفتاب شهرستان بویراحمد به دلیل ایست قلبی و تنفسی دچار مرگ مغزی شده بود.

روستای ده برآفتاب با جمعیتی حدود 100 نفر در 15 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع است.

اعضای بدن این جوان جدا و برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شد.

 عباسی افزود: از این جوان مرگ مغزی شده کبد و 2 کلیه جدا و به بیماران نیازمند اهدا شد. اهدای اعضای بدن مرحوم حیدری پس از اعلام رضایت خانواده‌اش صورت گرفت.

افزون بر 200 مورد اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد در پنج سال گذشته صورت گرفته که در این میان حدود 540 عضو از این بیماران مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

واحد فراهم آوری پیوند اعضا از سال 1390 در دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد فعال شده است.

عباسی، میزان رضایت شهروندان و مردم این استان را در زمینه اهدای عضو بیماران بالای 85 درصد ذکر کرد و افزود: که این میزان نسبت به میانگین کشوری و حتی جهان کم نظیر است.

مسئول پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آگاهی و اطلاع رسانی انجام گرفته از طریق رسانه‌ها،همکاری مسئولان دانشگاه و مسئولان اجرایی نیز نقش تعیین کننده‌ای در ترویج فرهنگ اهدای عضو در استان بویژه در مناطق روستایی داشته است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.