اخبار مرتبط

اسماعیل احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که در سال گذشته 118 میلیارد ریال برای ساخت جاده باباکلان،55 میلیارد ریال برای بی بی حکیمه به رگ سفید، 30 میلیارد ریال برای جاده دوگنبدان به روستای گردشگری آبریگون و 6 میلیارد ریال نیز برای جاده روستایی رودبال هزینه شده است.
وی بیان کرد که سه طرح بزرگ تعریض، بهسازی و آسفالت راه ارتباطی با اعتباری افزون بر یکهزار و 380 میلیارد ریال در این شهرستان در دست اجراست.
به گفته احمدی جاده اصلی دوگنبدان، بی بی حکیمه (س) به رگ سفید شامل سه فاز با 12 درصد پیشرفت فیزیکی و 600 میلیارد ریال اعتبار به طول 27 کیلومتر و ساخت جاده باباکلان به دوگنبدان در 2 فاز به طول 20 کیلومتر با 12 درصد پیشرفت فیزیکی و 600 میلیارد ریال، جاده گچساران به آبریگون با 180 میلیارد ریال اعتبار 30 درصد پیشرفت فیزیکی و چهار و نیم کیلومتر در این شهرستان در حال ساخت است.
وی بیان کرد که عملیات اجرایی طرح باباکلان و بی بی حکیمه از آذر سال 1395 آغاز شده و براساس برنامه ریزی، قرار است در مدت زمان 24 تا 36 ماه بهره برداری شوند.
وی افزود که بهره برداری از این تعداد طرح نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری با بهبود جاده ارتباطی به بارگاه بی‌بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) دارد.
وی عنوان کرد: خارج شدن برخی روستاها از بن‌بست ارتباطی، آسان شدن حمل و نقل تولیدات کشاورزی و کاهش خسارت‌های سوانح جاده‌ای از دیگر مزایای اجرای این طرح‌هاست.
405 کیلومتر راه روستایی،27 کیلومتری چهارخطه، 90 کیلومتر راه اصلی و 176 کیلومتر راه فرعی در شهرستان گچساران وجود دارد.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
خبرنگار: فرزانه شریفی ** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
8143/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.