اخبار مرتبط

سالارحسین پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که خرید و اقبال عمومی نسبت به کالای ایرانی پشتوانه محکم و در عین حال مهمترین اولویت برای ارتقای سطح کیفی تولیدات داخلی خواهد بود.
وی تصریح کرد که نخریدن کالای داخلی علاوه بر زمینه سازی برای ترویج فساد، قاچاق و رکود در سطح بازار سبب برندسازی های دروغین و فریب افکار عمومی نیز خواهند شد.
حسین پور افزود که با توجه به بررسی های انجام شده در سطح بازار بیش از 90 درصد کالاهای وارداتی و خارجی در کشورمان و به ویژه استان های محرومی همچون کهگیلویه وبویراحمد دارای ضعیف ترین کیفیت و استانداردها هستند.
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت که بیشترین کالاهای وارداتی به کشورمان و این استان از کشورهای آسیایی از جمله هند، پاکستان و چین است.
حسین پور بیان کرد که بیشترین میزان ورودی کالاهای وارداتی در حوزه لوازم برقی و الکترونیکی و پوشاک است که آمارها نشان می دهد میزان قاچاق در این گونه کالاها و اجناس نیز به مراتب بیشتر است.
وی، تغییر نوع نگاه مردم و اقبال عمومی نسبت به خرید کالای ایرانی را نیازمند عزم ملی و فرهنگ سازی توسط رسانه ها دانست و گفت که تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد رونق تولید و توسعه همه جانبه کشور به این مهم وابسته است.
حسین پور افزود که هم اینک بیش از 90 درصد مواد خوراکی و نوشیدنی ها و حدود 75 درصد تولید و توزیع پوشاک در کشور و این استان تولیدات داخلی است که می توانند با برندسازی و حمایت بیشتر مردم توان رقابت پذیری با سایر بازارهای خارجی را نیز پیدا کنند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت در این زمینه از طریق مبارزه با کالاهای قاچاق و حمایت از تولید داخلی، اقدام به راه اندازی «کمپین خبری خرید کالای ایرانی» کرده است.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده:حسینعلی راشکی
3016/8005
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.