اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: میزان خسارت های وارده به مدارس این استان در سیل اخیر برآورد و به ستاد مدیریت بحران کشور اعلام شده است.
وی افزود: قول مساعد از سوی دولت و ستاد مدیریت بحران کشور برای اعطای اعتبارات و امکانات لازم به مدارس آسیب دیده کهگیلویه و بویراحمد در سیل اخیر داده شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید از این فرصت ایجاد شده برای بازسازی، مقاوم سازی، تجهیز و بهبود وضعیت مدارس آسیب دیده استان در سیل اخیر استفاده بهینه کرد.
احمدی عنوان کرد: اهتمام بیشتری در راستای رشد و اعتلای روزافزون حوزه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد شود هر چند که نمی توان تلاش ها، اقدام ها و فعالیت های ارزنده گذشته را نادیده گرفت.
وی ابراز داشت: با توجه به تحولات نوین جهانی در نظام آموزشی باید دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیز از مرحله انتقال اطلاعات خارج و به سوی مهارت آموزی سوق داده شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر چند که این استان به لحاظ زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات آموزشی کمبودهایی دارد اما رسانه ها و خبرنگاران استان می توانند با انتقادهای سازنده به استانداردسازی حوزه آموزش و پرورش کمک کنند.
احمدی اظهار داشت: دولت با جدیت درصدد پرداخت مطالبات معوق معلمان کشور و کهگیلویه و بویراحمد بوده و یکی از راهکارهای ارائه شده در این راستا نیز برداشت از صندوق توسعه ملی است.
وی افزود: مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد نیز برای کاهش مشکلات اقتصادی معلمان پیگیری ها و رایزنی های لازم را با دولت انجام می دهند و از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل محدودیت زمین در این استان باید سازوکارهای قانونی جدید برای واگذاری زمین به معلمان دارای شرایط استان به منظور ساخت منزل مسکونی تعریف و اجرا شود.
احمدی عنوان کرد: یکی از راهکارهای مهم در این زمینه تغییر کاربری زمین های مازاد آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از اداری یا آموزشی به مسکونی است.
وی ابراز داشت: به هیچ وجه اجازه تخریب عرصه های منابع طبیعی یا تغییر کاربری اراضی ملی برای واگذاری به معلمان کهگیلویه و بویراحمد به منظور ساخت منزل مسکونی داده نمی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: 12 تا 18 اردیبهشت ماه هر سال به عنوان هفته بزرگداشت مقام معلم نامگذاری شده است.
هادی زارع پور اظهار داشت: مهمترین برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم امسال در کهگیلویه و بویراحمد شامل نصب بنر با موضوع سالروز شهادت مرتضی مطهری و هفته معلم بر سردرب دستگاه های اجرایی، اختصاص جملاتی در مورد جایگاه معلم در سربرگ مکاتبه های اداری و پخش پیام هایی در مورد هفته معلم از طریق تلویزیون های شهری است.
وی افزود: برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در 13 شهرستان و منطقه، همایش پیاده روی معلمان و اعضای خانواده آنان، تخفیف هزینه های صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری برای معلمان و اعطای تسهیلات قرض الحسنه به معلمان از سوی برخی بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم سال 1398 در این استان خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هفته بزرگداشت مقام معلم امسال 142 نفر در مرحله شهرستانی و منطقه ای و 22 نفر در مرحله استانی به همراه 14 نفر از معلمان مدارس غیرانتفاعی استان تجلیل می شوند.
زارع پور عنوان کرد: به منظور تعریض جاده آبشار یاسوج برای عبور و مرور بهتر مردم و گردشگران دیوار اردوگاه فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد واقع در این مکان تفریحی حدود 2 متر به عقب کشیده شد.
وی ابراز داشت: این اقدام در راستای اجرای طرح جامع ساماندهی آبشار یاسوج انجام شده و انتظار می رود که دیگر دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد که دارای ابنیه و تأسیسات در این مکان تفریحی هستند نیز همچون اداره کل آموزش و پرورش همکاری لازم را با متولیان امر از جمله شهرداری داشته باشند.
زارع پور گفت: زمان برگزاری امتحانات داخلی (غیرنهایی) پایان سال دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد در سال 1398 تعیین شده و به زودی به اداره های آموزش و پرورش 13 شهرستان و منطقه استان اعلام می شود.
وی اظهار داشت: امتحانات داخلی (غیرنهایی) پایان سال دانش آموزان دوره ابتدایی کهگیلویه و بویراحمد در مناطق گرمسیری از 22 اردیبهشت تا دوم خرداد و در مناطق سردسیری از 24 اردیبهشت تا چهارم خرداد برگزار می شود.
زارع پور افزود: امتحانات داخلی پایان سال دانش آموزان دوره های متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد در مناطق گرمسیری و سردسیری از 22 اردیبهشت تا 13 خرداد برگزار خواهد شد.
افزون بر 153 هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.
7535/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.