اخبار مرتبط

امین محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: خشکسالی های پیاپی سالهای گذشته باعث خشکیدگی چهار چاه آب آشامیدنی و کم عمق شدن سه چاه دیگر در باشت شده بود که با بارندگی های امسال این سفره های زیرزمینی پر آب شد.
وی تعداد چاه های تامین آب آشامیدنی مناطق روستایی باشت را 23 حلقه ذکر کرد.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت تصریح کرد: در سال های خشکسالی همچنین 15 حلقه چشمه تامین آب روستایی باشت خشکید اما این چشمه سارها هم اکنون پرآب شده است.
محمدی تعداد چشمه های تامین آب روستاهای باشت را 35 حلقه برآورد کرد.
وی با اشاره به اینکه آب 80 روستای باشت با استفاده از آب چاه ها تامین می شود افزود: بارندگی های امسال وضعیت آب روستایی باشت را بهبود بخشیده است.
محمدی گفت: 6مجتمع آبرسانی درمناطق مختلف باشت به دلیل کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی در تابستان پارسال با تنش آبی مواجه بودند که به دلیل بارندگی های امسال دبی چاه این مجتمع ها افزایش یافته است.
وی این مجتمع ها را شامل بوسنگان، سرابیز، برغون و گرس، شازینعلی، بیدک و شاه بهرام و شادگان اعلام کرد.
رئیس اداره آب روستایی باشت بیان کرد: تابستان پارسال به دلیل کاهش شدید آب های زیر زمینی آب 45 روستای با استفاده از تانکر تامین می شد که این امر افزون بر دشواری های بر کارکنان زندگی مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده بود.
آب روستاهای باشت از 116 ایستگاه پمپاژ با 55 مخزن آب تأمین می‌شود.
سه هزار و 500 مشترک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی این شهرستان قرار دارند.
شهرستان باشت دارای120 روستا است که از این تعداد 11 روستا دارای جمعیتی بیش از 50 خانوار و 44 روستا دارای جمعیتی بیش از 20 خانوار دارند.
8143/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.