اخبار مرتبط

محمد اسلامی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از جاده ملی پاتاوه - دهدشت در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: این میزان راه های خسارت دیده حدود 6 هزار و 800 نقطه از کشور بویژه شهرهای سیل زده را شامل می شود.
وی با بیان اینکه میزان برآورد ریالی خسارت در حوزه راه ها تا اواخر وقت امشب مشخص خواهد شد، تصریح کرد: خسارت ها شامل تخریب کامل جاده ها، از بین رفتن پل ها ، ابنیه ها ، رانش سنگین سطح جاده ها ، آب شستگی ها و آب بردگی ها بوده است.
البته رقمی که تاکنون سازمان راهداری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده افزون بر 22 هزار میلیارد ریال است که به گفته اسلامی احتمال تغییر این عدد وجود دارد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین یادآور شد: بیشترین و سنگین ترین خسارت ناشی از سیل در حوزه های گوناگون به ویژه بخش راه و زیرساخت های جاده ای در استان لرستان اتفاق افتاده است.
وی گفت: جاده خرم آباد به پل دختر به طول کامل تخریب شده و احداث جاده جدید و جایگزین با روش های خاص نیز در این استان به زودی آغاز خواهد شد.
اسلامی میزان خسارات ناشی از وقوع سیل در بخش راه های استان کهگیلویه و بویراحمد را نیز افزون بر یک هزار و 300 میلیارد ریال ذکر کرد.
وی تصریح کرد: مجموع کل خسارات برآورد شده ناشی از وقوع سیل در کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 15 هزار میلیارد ریال است که در جلسه روز چهارشنبه هفته جاری هیات دولت میزان و برآورد خسارات سیل به این استان، بررسی و تصمیم های لازم برای پرداخت جبران خسارات به سیل زدگان انجام خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی امروز به نمایندگی از رئیس جمهوری و برای بررسی میزان برآورد خسارات ناشی از وقوع سیل اخیر در راس هیاتی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.
وی همچنین از برخی مناطق سیل زده به ویژه در شهرستان بویراحمد بازدید و ضمن گفت و گوی صمیمی و ابراز همدردی با مردم سیل زده از نزدیک نیز در جریان میزان خسارات در بخش های مختلف قرار گرفت.
اسلامی در دیدارهای خود با مردم سیل زده گفت که حامل پیام سلام و همدردی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به مردم قدرشناس و مسئولان و مقامات اجرایی این استان است.
وی در این دیدارها دستور فوری برای رفع دغدغه ها و درخواست های بحق مردم سیل زده از جمله پل دسترسی و نیمه کار مسیر دارشاهی دوروهان بر روی رودخانه بشار، را صادر کرد و یادآور شد که تا حصول نتیجه نهایی موضوع را بررسی خواهد کرد.
1662/3016/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.