اخبار مرتبط

هجیر افشون روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در اسفند ماه سال گذشته برخی از کارخانجات سنگ شکن به صورت خودسرانه قیمت محصولات خود را افزایش داده بودند که با پیگیری های استانداری و دستگاه های متولی و نظارتی قیمت ها کنترل شد.
وی ادامه داد : کمیته ای نیز در این زمینه تشکیل شد که پس از بررسی شاخص ها و عوامل مرتبط قیمت نهایی شن و ماسه را تصویب کرد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: قیمت پیشنهادی صنف شن و ماسه 330 هزار ریال بود اما قیمت مصوب در جلسه برای ماسه شسته 200هزار ریال، ماسه شکسته 180هزار ریال، شن نخودی و بادامی 140 هزار ریال، بیس 150 هزار ریال و ماسه بادی 120هزار ریال برای هر تن است .
افشون تاکید کرد : این قیمت ها با احتساب 9 درصد ارزش افزوده و حق باسکول لحاظ شده و فروشنده حق دریافت این موارد را از مشتری ندارد و این قیمتی است که باید به دست مصرف کننده برسد ضمن آنکه هزینه حمل در این نرخ لحاظ نشده است.
افشون با اعلام اینکه کارخانه داران موظف به ارائه فاکتور در ز مان بارگیری هستند گفت : در فاکتور صادر شده باید تاریخ و محل بارگیری حتما قید شود .
وی با اشاره به دیگر مصوبه جلسه کمیته گفت: حمل و نقل و پایانه ها موظف شده که با حضور کمیته ای میزان هزینه حمل شن و ماسه از کارخانه تا محل تحویل را بررسی کنند که در آینده ای نزدیک قیمت حمل این محصولات به اطلاع مردم استان خواهد رسید .
افشون تاکید کرد: این قیمت برای سال 98 مصوب شده و به اطلاع تولیدکنندگان رسیده است که موظف به اجرای آن هستند و شهروندان در صورت مشاهده تخلف می توانند مراتب را به اطلاع دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات برسانند .
9929/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.