اخبار مرتبط

محمود باقری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بارندگی های سیل آسای امسال و اخطارهای صادر شده از سوی ستاد مدیریت بحران ، بسیاری از گردشگران که در هتل ها و مهمانسراهای کهگیلویه و بویراحمد جا رزرو کرده بودند، نوبت های خود را لغو کردند.
وی بسته شدن 2 محور ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد از جمله جاده یاسوج به شیراز و حاده یاسوج ،جلیل ، سرفاریاب به دهدشت بر اثر بارندگی در تعطیلات نوروز امسال را یکی دیگر از دلایل کاهش استقبال از جاذبه های دیدنی و نیامدن گردشگران به این استان ذکر کرد.
باقری اضافه کرد: از اول تعطیلات نوروزی تا شانزهمین روز از فروردین سال 1398، یک میلیون و 395 هزار و 783 نفر از جاذبه‌ها و مناطق گردشگری این استان دیدن کردند.
پارسال بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر از جاذبه های دیدنی کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند.
مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تا پایان روز شانزدهم فروردین 692 هزار 321 گردشگر در این استان اقامت کردند.
باقری گفت: در چند روز ابتدای فروردین میزان اسکان گردشگران در کهگیلویه و بویراحمد 6درصد افزایش داشت اما با شروع بارندگی های سیل آسا وضعیت دگرگون شد.
وی ابراز داشت: پربازدید ترین جاذبه های گردشگری استان در تعطیلات نوروزی امسال حرم بی بی حکیمه (س)،گردنه شلالدون و چشمه بلقیس بوده است.
باقری گفت: در تعطیلات نوروز امسال با هدف خدمات رسانی بهتر به مسافران یکهزار و 71 بازدید نظارتی از مناطق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با هدف خدمات رسانی مطلوب انجام شد.
وی از اجرای جشن های نوروزگاه همزمان با تعطیلات عید امسال در شهرستان های مختلف این استان با هدف احیای سنت های کهن ایرانی و نشاط بخشی به فضای اجتماعی خبر داد.
وی تصریح کرد: جشن نوروزگاه در شهرستان گچساران به دلیل همزمانی با حادثه سیل در برخی نقاط کشور لغو شد.
استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با داشتن چشمه ها و تفرجگاه های بکر، آبشارهای زیبا، رودخانه های خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری از مقاصد گردشگری مهم در جنوب کشور است.
دریاچه های طبیعی،پوشش جنگلی درختان سرسبز بلوط و رایحه خوش بوته های کوهساران، جلوه هایی از طبیعت سحرانگیز این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 280 تفرجگاه طبیعی، حدود 2 هزار و 600 اثر تاریخی، 758 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای گردشگری نوروزی است.
استان 720 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران سالانه پذیرای افزون بر سه میلیون گردشگر است که صدها جهانگرد هم در میان آنها به چشم می خورد.
/1662/8143
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.