اخبار مرتبط

ولی تیموری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا پایان روز دهم فروردین بیش از 52 میلیون اقامت شبانه در کشور ثبت شده است.
وی توضیح داد: با وجود شرایط نامساعد آب و هوا در نوروز 98 و وضعیت اقتصادی کشور، گردشگری داخلی همچنان از عناصر مهم سبد خانوارهای ایران است.
تیموری با یادآوری اینکه تعداد بازدید گردشگران از جاذبه های دیدنی کشور در سه روز نخست تعطیلات نوروز 1398 نسبت به مدت مشابه پارسال 21 درصد افزایش یافت گفت: در صورتی که وضعیت سیل و بارندگی بر کشور حاکم نمی شد آمار گردشگری چشمگیرتر از زمان حاضر بود.
وی همچنین از افزایش 31 درصدی بازدید گردشگران خارجی از جاذبه دیدنی ایران در تعطیلات نوروزی امسال نسبت به تعطیلات نوروز سال قبل خبر داد.
معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: 64 هزار و 52 گردشگر خارجی از ابتدای تعطیلات نوروزی تا پایان روز ششم فروردین از جاذبه های دیدنی کشور بازدید کردند.
تیموری با اشاره به کاهش 34 درصدی سفر گردشگران به خارج از کشور گفت: این امر برای صنعت گردشگری کشور موفقیت حساب می شود.
وی ابراز داشت: معرفی جاذبه های گردشگری شهرهای کوچک و ناشناخته راهبرد این سازمان است.
تیموری اضافه کرد: با هدف توزیع درآمد این صنعت از 6 ماه پیش تاکنون برای معرفی جاذبه های گردشگری ناشناخته کشور تلاش می شود.
معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: این سیاست سبب توزیع عادلانه ثروت از محل صنعت گردشگری برای جوامع محلی و مناطق کمتر توسعه یافته خواهد شد.
تیموری با اشاره به نامگذاری سال جاری بنام رونق تولید گفت: صنعت گردشگری به عنوان یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال و درآمد برنامه های متنوعی برای تحقق شعار امسال خواهد داشت.
معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استمرار گردشگری با هدف شرکت در جشن نوروزگاه به شهرستان باشت سفر کرده است.
شهرستان 22 هزار نفری باشت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد یکی از مقاصد مهم گردشگری نوروزی در این شهرستان است.
8143/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.